Wpis z mikrobloga

PiS nie stosuje się do zaleceń TK? Koniec demokracji, Polska staje się drugą Rosją, marsz w obronie demokracji.

Barack Obama chce ograniczyć konstytucyjny dostęp do broni omijając kongres? Bardzo dobrze w końcu od broni palnej(nie od ludzi, którzy tej broni używali!) zginęło więcej osób niż amerykańskich żołnierzy od 1968 r.

Skąd w TVP i w innych ''polskich'' mediach takie niekonsekwentne i hipokryzyjne podejście do sytuacji? Demokracja tylko wtedy, gdy jest po naszej myśli?

Zapraszam do dyskusji.

#neuropa #4konserwy
  • 30
  • Odpowiedz
@sebekyy:

Barack Obama chce ograniczyć konstytucyjny dostęp do broni omijając kongres?

Druga poprawka do konstytucji USA mówi o prawie do posiadania broni przez dobrze zorganizowane milicje. Nie mówi nic o tym, że poszukiwany przez policję seryjny morderca ma prawo bez żadnego sprawdzenia kupić sobie karabin na wystawie broni.
  • Odpowiedz
@LordOfTheBananas: OP uważa za hipokryzję to, że łamanie prawa przez Kaczyńskiego jest krytykowane, a działanie prezydenta USA zgodne z prawem nie jest. Nie wiem jak to możesz porównywać do hipokryzji prawicowych wykopków, dla których napaść 150 uzbrojonych bandytów na urząd jest ok, a legalna manifestacja na ulicach Warszawy jest atakiem na demokratycznie wybrane władze.
  • Odpowiedz
Nie wiem jak to możesz porównywać do hipokryzji prawicowych wykopków, dla których napaść 150 uzbrojonych bandytów na urząd jest ok, a legalna manifestacja na ulicach Warszawy jest atakiem na demokratycznie wybrane władze.


@lowca_chomikow: Oczywiście nie są to takie same sytuacje, ale stoją za nimi podobne pobudki - sprzeciw wobec legalnie wybranej władzy. Porównuję to właśnie dlatego że jak sam wiesz wiele osób na wykopie jest przeciwna KOD bo nie powinni
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow: PiS to dla mnie nie jest żadna prawica, ale niech Ci będzie:
PO i reszta okradała Polaków przez wiele lat (podwyższenie podatków, skok na OFE itp), było za ich czasów wiele afer (choćby afera taśmowa z konfiskowaniem materiałów i przedstawieniem nagrywających jako największych przestępców), zgoda na przyjęcie imigrantów pomimo sprzeciwu społeczeństwa. To tak na szybko.

Tacy ludzie nie mają dla mnie żadnego prawa do wypowiadanie się na temat wolności,
  • Odpowiedz
@LordOfTheBananas: Nieprawda. Zacząłeś pisać o polityce PO, która nie byla tematem tego wpisu wcześniej. OP twierdzi, że ma miejsce jakaś hipokryzja mediów inaczej reagujących na łamanie prawa przez Kaczyńskiego i inaczej na dobrej decyzji Obamy, którą niektórzy chcą spinować jako łamanie prawa. Ty przyszedłeś, zacytowałeś jego fragment i napisałeś, że na wykopie jest "tak samo" w drugą stronę. No więc pytam raz jeszcze: Na czym polega hipokryzja lewackich mediów inaczej
  • Odpowiedz