Wpis z mikrobloga

Kusi mnie trochę Eizo EV2736W.. Od dawna pogodziłem się, że w stanach wszystko taniej - vat.
Ale żeby u nas kosztował 2900 (najtaniej na allegro), a niemiecki amazon 600 euro ~= 2400zł?
Co jest? :D

Może można w jakimś sklepie naszym negocjować? Czy po prostu zorientować się jak z tą 5letnią gwarancją przy zakupie w amazonie i brać od nich?

#kiciochpyta #monitory #pcmasterrace
  • 12
  • Odpowiedz
@kinky_savage: dell 27" 2550x1440 U2715H 2100zł. Eizo czy Neca o tej roździałce i wielkości można dorwać za 2500. Przy czym Eizo ma gwarancje na 5 lat.
Pamiętaj że nie mówię o serii color eizo dla grafików za 8k, tylko serii biurowej ;)
  • Odpowiedz
@maur: ten dell podobno jest średni do grania - brałem pod uwagę, trochę lektury sobie narobiłem
ja wiem że nec eizo to znane marki, gwarancja i w ogóle

mi tam się monitory nie psują (w ogóle nic mi się nie psuje z pc), więc ta różnica w gwarancji mi nie przeszkadza
ale to każdy już ma swoje
  • Odpowiedz
@kinky_savage: wiesz, działalność. tu vat odlicze, tam podatek. ;)
Gwarancja to jedno, ale słyszałem, że kto spróbował neca/eizo to raczej nie wraca. Chyba z jakiegoś powodu niż tylko logo?:P
  • Odpowiedz
@maur: cholera ich wie, może z tego samego powodu ludzie kupują w media markt 'poczuje się lepiej jak dużo zapłace' - strzelam

ja kupuję tylko osobiście, bo reklamację mam na miejscu jak już, nie muszę się męczyć z wysyłkami, tym bardziej do szwabów czy gdzieś tam
  • Odpowiedz
@kinky_savage: Z drugiej strony na miejscu nie wszędzie oferują Ci podłączenie/sprawdzenie, a jak wrócisz do domu i odkryjesz subpixel to nie masz opcji 14dni odstąpienia od umowy zawartej na odległość.
jak czytałem recenzje i porównania to jest wiele argumentów za eizo/nec. technicznie rzecz biorąc, także nie tylko logo.:)
  • Odpowiedz
@maur: to idziesz do sklepu gdzie ci pozwolą podłączyć :) Proline, abo lokalny jakiś, tym z reguły zależy na biznesie. W komputroniku, jak lubię ten sklep, #!$%@? nie podłączą ci np., nie mówiąc o wszystkich marketach.
(choć może w rtv euro by podłączyli, kij ich wie)

Iiyama ma 30 dni gwarancji na bad pixel, nie wiem jak inni producenci

i nie mówię że eizo/nec złe, może i są zajebiste/ujowe, nie miałem nigdy okazji z
  • Odpowiedz
@kinky_savage: idziesz do sklepu i płacisz 3200 by móc obejrzeć i kupić na miejscu, zamiast 2400 przykładowo w amazonie. lub 2800 w sklepie monitofy mastiff już z usługą selekcji monitora bez najmniejszej wady. ;)
Skąd wiesz, że lepszego obrazu nie będą miały? Wiesz, mi się dobrze jeździ moim samochodem, ale pewnie jakbym przejechał się bmw x5 to bym dostrzegł różnice.
"Nie testowałem, ale lepsze od mojego nie będą", to jeszcze
  • Odpowiedz
A wszystko sprowadza się do tego, że mając 1440p 27" od 1500zł wzwyż, nie dałbym 3 tysiące xd


@kinky_savage: 1500 to najtańszy acer.
Dell U2715H to już 2000.
A Eizo/Neca można dorwać za 2600. Więc imho różnica bardziej jest 2000zł vs 2600zł, niż 1500 vs 3000 ;)
  • Odpowiedz
@maur: akurat ja zapłaciłem mniej niż na amazonie jest (.de) :p

ofc że masz rację, sam przyznałem że na oczy nie widziałem eizo :d
w takim razie, wyrażam powątpiewanie :p

ten eizo ma IPS,
  • Odpowiedz