Wpis z mikrobloga

Mirki ma wiekową Xperię neo v i mam pewne pytanie. Dzisiaj zrobiłem roota za pomocą eroota, tylko że mój telefon był brany z orange przez mojego tatę w pracy już dawno dawno temu i ma on zablokowaną opcję odblokowania bootloadera, przez co nie mogę wrzucić np 4.4.2 KitKat. Jest z tego jakieś wyjście? Bo wiem że można metodą testpoint to zrobić, ale wolę się w to nie bawić. Słyszałem że jak pójdę do salonu Orange to mogą mi to zdjąć, bo oni tym samym uniemożliwiają korzystanie ze wszystkich opcji telefonu i łamią coś tam coś tam w androidzie który podobno nie do końca na takie procedery pozwala. Pytanie brzmi: Ile mogą oni to robić? Licząc na to że gdzieś go pewnie poślą, i czy będą wymagać jakiś papierków, czy innych dupereli?

I czy na pewno nic nie można z tym zdziałać? Np. Jakiś prywatny serwis?

#telefony #orange #xperia #sony
  • 7
  • Odpowiedz
@OrangeEkspert: Skoro założyliście blokadę uniemożliwiającą korzystanie ze wszystkich funkcji telefonu, to raczej powinniście to zrobić. Gdy dzwonię do Działu Pomocy Technicznej przemiły Pan podpowiedział mi że mam podejść do salonu i wyjaśnić sprawę, a jeśli nie pomoże to powołać się na to że android w znacznym stopniu nie pozwala. Więc jeśli teraz mówicie mi ze nic z tym nie zrobicie, to ja dziękuje i telefonów choćby za pół grosza nie
  • Odpowiedz