Wpis z mikrobloga

Dobrym pomysłem będzie #!$%@? Win 10 i zainstalowanie najnowszego #osx ?
Głównie komputer służy mi do #produkcjamuzyki w #ableton
Gram też w gry lecz z tego co zauważyłem wszystkie dostępne są także na osx więc z tym problemu nie będzie.
Zauważę jakiś wzrost wydajności czy ta zmiana będzie czysto kosmetyczna?

  • 20
  • Odpowiedz
@MrXavery: Jeżeli robi się coś więcej niż do szuflady to nielegalny soft odpada, tym bardziej jak trzeba założyć DG. Raz że można wpaść na kontroli, dwa że nie ma supportu, a stabilność jest niezbędna jak coś trzeba zrobić na wczoraj. Tak więc co kto lubi, nie znam okoliczności, ale dla mnie to bez sensu nawet jak nie ma się DG, nie zyska się żadnej mitycznej wydajności, a straci tylko czas (a
  • Odpowiedz
@NeXIcE: Przyzwyczajanie się to raczej do samego systemu co praktycznie nie jest niczym złym. Tak czy siak będę pracował na tych samych programach/wtyczkach itp więc to bez różnicy. Nie robię tego zawodowo i nie zarobiłem nic więc nikt mnie nie skontroluje o 5 rano ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MrXavery: Nie warto, bo masz spore szanse, że coś nie będzie działać. Albo dźwięk, albo wifi albo problemy z grafą... Może nie zadziałać dosłownie wszystko: OS X to jest system od Apple'a na urządzenia Apple'a. I o ile oni korzystają w tej chwili z tych samych podzespołów co pecety, to jednak tylko z pewnej niewielkiej ich grupki. Reszty nie oprogramowują, bo i po co. Oczywiście masz jakieś nieoficjalne moduły itp., ale
  • Odpowiedz
@MrXavery: Sam przyznajesz, że nie ma różnicy. Przez to wszystko chciałbym tylko zwrócić uwagę, żebyś przemyślał czy takie "przemeblowanie" miejsca pracy, bez uzasadnionej przyczyny, nie jest jakąś formą prokrastynacji mającej na celu robienie wszystkiego tylko nie samej muzyki. Każdy w to czasami wpada, przegląda sklep, szuka nowych wtyczek i takie tam, w tym przypadku trochę tak to właśnie brzmi. ;))
  • Odpowiedz
@MrXavery:

http://www.hackintosh.com/
http://hamac.pl/

Są też gotowe nieoficjalne przeróbki, które mają dodane różne drivery, bootloadery itp., które w ogóle umożliwiają instalację OS X na pececie (i zwiększają kompatybilność), ale z tego co ostatni raz miałem z tym styczność (z rok lub dwa lata temu), to te najlepsze stały się (o ironio!) płatne:)
  • Odpowiedz
@MrXavery: na pocieszenie mogę ci powiedzieć, że sam zainstalowałem u siebie na drugiej partycji OSXa i wszystko śmiga bez problemu razem z Windowsem. Instalacja nie jest skomplikowana tylko dojście do tego wszystkiego zajmuje trochę czasu. Czy się opłaca to już musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Na internecie krąży test latencji popularnych interfejsów audio na Win i na OSX. Wartości są zbliżone, ale przeważnie wygrywał Windows.
  • Odpowiedz