Wpis z mikrobloga

Mirko pomóż mi rozwikłać tajemnicę wszechświata.

Moja babcia ma telewizor, ot taki pierwszy który miał Full HD, 32', mpeg4 i był w jakiejś sensownej cenie wraz z rocznym pakietem n.
Ten telewizor ma niesamowite kolory, po prostu bajeczne. To ciężkie do opisania, po prostu urywa dupę wraz z kręgosłupem.
Czy da się w jakiś sposób znaleźć jaki ten telewizor ma rodzaj matrycy, jakąś nazwę kompenentu, aby móc w przyszłości kupić taki sam rodzaj matrycy, albo i następcę?
Pytam, bo jak powtarzam, trzęsę portkami jak to widzę.

Sharp LC 32FS510E

  • 18
@OSH1980: Widziałem, tylko wydaje mi się nieco dziwnym, jakoby od kilku lat bez zmian produkowali cały czas jeden konkretny rodzaj matrycy, bez zmian. A z tego co pamiętam to mój tata porównywał później w sklepie ten telewizor z innymi i ten wychodził obronną ręką z porównań z innymi. Ale spoko, podejrzewam, że wiele więcej się nie wyciągnie.

@wczoraj: Mam ci odpisywać, że dziękuję, za nic nie wnoszący do mojego pytania
@yoloBaklawa: Na studiach chodziłem na przedmiot który traktował o różnego rodzaju wyswietlaczach. Prowadzący reklamowal na nim dawniejsze telewizory firmy Sharp jako majace najlepsze odwzorowanie kolorów, ze względu na to że Sharp produkował matrycę z przestrzenią barw RGBY, a nie RGB jak wszyscy. Sam nigdy nie weryfikowalem czy to prawda, ale to chyba jakiś trop.
@KrzaQ2: Komentarz nad tobą jest odpowiedzią na to pytanie.

@Jaslanin: Tuner N raczej to nie jest, ponieważ mam taki sam, ale myślałem nad tym ;)

@kapitanjan: Możliwe. Co prawda nie wiem co dalej, dawno nie byłem oglądać telewizorów. Jest to dość ciekawa poszlaka, ale z drugiej strony niebieski jest śliczny na tym monitorze. Chociaż, może jeśli jest żółty, to pozostałe podstawowe mogą być bardziej "wyspecjalizowane".

@Jaslanin: Dzięki i
@yoloBaklawa: coś w tym jest, sam u mnie mam Sharpa - dość starego, bo już ma 8 czy 9 lat, tez płaski (Wybaczcie, nie znam się na tych wszystkich Rodzajach matryc, LCD chyba?) i tez kolory świetne inne w podobnym przedziale cenowym tylko buty mogły przed nim klekac i bić pokłony długi czas, jak teraz to nie wiem, bo już coraz bardziej widać upływ czasu i pojawiają się coraz większe cienie