Wpis z mikrobloga

Mirki, poczebuje pomocy bo zara mnie chyba #!$%@? strzeli.

Mam trochę wolnego, chciałem se pograć w World of Tanks. No i gram. Nagle jeb - lag. Skokowo, od 250 do 999 ms. Totalnie z dupy. "Skok" potrwał parę sekund, gra działa normalnie, po kilkunastu sekundach znowu, gra działa normalnie, znowu, gra działa normalnie, znowu. Na obu serwerach dokładnie to samo.

No i teraz zaczynają się jaja - winny jest YouTube. Co ciekawe - laga generuje samo odpalenie jakiegokolwiek filmu w jakiejkolwiek jakości - odpalam 2-godzinny materiał w jakości HD? Lag. Odpalam 5-sekundowy filmik w 240p? Lag. Pojawia się sam plejer jutubowy (tylko i wyłącznie jutubowy - inne serwisy nie robią problemów!) - lag. Takie same efekty generuje odpalenie jutuba zarówno na komputrze, jak i na komórce czy tablecie - jak tylko na ekranie pojawia się plejer, w grze odnotowuję dramatyczny wzrost pingu i potężne (choć ponownie - krótkotrwałe) lagi.

Zamknę jutuba w cholerę - problem znika.

Co ciekawe - sam jutub działa całkowicie normalnie, filmy ładują się jak trzeba, no #!$%@? zero problemów. Przed świętami na spokojnie na jednym ekranie mogłem odglądać na jutubie film w wysokiej jakości a na drugim grać w WoTa bez żadnego laga, nagle jeb, no koniec, ni dy rydy.

O co tutaj, do cholery, chodzi?

Internet - Neozdrada, opcja jakaśtam.

#komputery #wot #niewyczymie
  • 4
@mnik1: miałem podobny z graniem w wota podczas gdy inni w domownicy korzystali najczęsciej właśnie z youtube, problem rozwiązałem dopiero zakupem modemu z funkcją qos (najprościej mówiąc z ustawianiem priorytetów dla poszczególnych urządzeń) innego rozwiązania niestety nie znalazłem, ale może istnieje ;)
@shox: Ja sobie bez YT poradzę, problem w tym, że reszta użytkowników sieci moje prośby ma totalnie gdzieś, YT jest odpalony przez cały czas.

@Kaajus: Dzięki za info. Na razie mam niestety wspaniałego funboxa, który oczywiście jest sprzętem najwyższej klasy i nie obsługuje niczego przydatnego.
@mnik1: Mam ten sam problem, jedna sieć, jeden router, ze dwa komputery i laptopy. Jak ja gram, to ktoś oglądając film powoduje że ping strasznie mi skacze do góry. Jedyne rozwiązanie to ustawienie ograniczenia przepustowości łącza dla poszczególnych użytkowników.