Wpis z mikrobloga

@Ruler: A4 w moim Aipteku całkowicie mi odpowiada, na mniejszym nie potrafię pracować. Jakoś tak wyszło, że własne skróty (dostępne 24) leżą u mnie nie używane. Z funkcji jakich mi brak, to większa liczba stopni czułości nacisku i wykrywani pochylenia piórka wydają się jedynymi istotnymi.
Masz rację, że na rynku umocnił się monopolista, a to zawsze ze szkodą dla klienta.
  • Odpowiedz
@Ruler: To prawda, Wacom ma praktycznie monopol w chwili obecnej. Oczywiście są inne marki, a nawet cała strona im poświęcona: http://wacomalternatives.com/ . Ale to trochę jak z produktami Adobe - niby są alternatywy, niby jest droższy oraz ma swoje mankamenty, ale standard w branży jest jeden i nie bez przyczyny. Wacom jest trwały - kilkuletniego Bamboo nie udało mi się zajechać mimo kilkudziesięciu tysięcy obrobionych na nim zdjęć (nie licząc
  • Odpowiedz
@adawidowicz: Czytałem już na temat tego huiona i to żadna konkurencja. Technologia nie ma się nijak do tego co ma wacom, bo jednak precyzja działania większa jest u tego drugiego. I wacom ma też mniej problemów ze sterownikami. Będę musiał w takim razie kupić Draw s. Boje się tej wielkości szczerze mówiąc. Co do starszych wersji to już chyba nie da się ich kupić, a nie wiem czy są lepsze
  • Odpowiedz
@Ruler: No i dlatego właśnie doradzam najtańszego nawet Wacoma zamiast innej marki :). Przy innym producencie jest duża szansa, że się zniechęcisz do tematu przez gorsze narzędzie.
  • Odpowiedz