Wpis z mikrobloga

@Xriri: zdawałem foundation level - generalnie #!$%@?łem się na to i poszedłem całkowicie bez przygotowania - i zdałem ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Xriri: ABCD ale odpowiedzi są do siebie bardzo podobne. O ściąganiu zapomnij bo są 3 grupy. Generalnie wiedza z tego nigdy Ci się nie przyda - ot taki certyfikat z hollywoodu.
  • Odpowiedz
@xbonio: Czyli mówisz, że to strata czasu. Do niczego się nie przyda. Jak komuś powiem, że mam taki certyfikat to mi powie, żebym się wziął do roboty a nie pierdzielił.
  • Odpowiedz
@Xriri: tematyka tego egzaminu to masło maślane - wszystko opisywane takim językiem, ze ciężko się połapać o co chodzi. Niektóre pytania sprzeczne z moimi własnymi doświadczeniami - według mnie - strata czasu - lepiej się uczyć programować.
  • Odpowiedz
@Xriri: Zdawalem ten egzamin w pracy, ogolnie jest to papierek, ktory fajnie jak jest ale wiedza z testow nie jest do niczego przydatna. Egzamin jest prosty, jak masz dobre przygotowanie np. z kursu czy notatek to nie trzeba sie duzo uczyc. Jezeli chcesz go zdawac na wlasna reke to sie zastanow, czy jest ci na pewno potrzebny bo przy szukaniu pracy i tak nie beda o niego pytac tylko cie przemagluja
  • Odpowiedz
@pplx: Dziś w pracy podobno przyszedł jakiś mail, że można zdać ten egzamin i tylko tyle wiem. Mam dziś wolne więc nie widziałęm tego maila.
  • Odpowiedz
@Xriri: Jezeli sponsoruje ci to firma, to jak najbardziej, zawsze to jeden wiecej certyfikat ktorym sie mozna pochwalic, jezeli nie to moim zdaniem szkoda prawie 2000zl na to wydawac.
  • Odpowiedz
@Xriri: Zdawałem ponad rok temu więc nie do końca pamiętam. W każdym razie, osoby które się uczyły przerabiając pytania z poprzednich lat mówiły, że tak ma być i już - mimo, że doświadczenie podpowiadało inaczej.
  • Odpowiedz
  • 1
@xbonio: w unifikacji i jednoznaczmosci. w test planie masz functional test, regression,smoke...żeby jak hinduska mówi bug to angola nie myślał o error albo fail. tu nie ma co dyskutować.. wiele rekrutacji opiera się na must have dla Foundation. test manager bez Advanced też słabo jest postrzegany
  • Odpowiedz
@piolem: co w tym złego? Wiedza na temat tego w jaki sposób się tworzy soft zajebiście pomaga w zaprojektowaniu testów tak, żeby rzeczywiście znajdowały błędy w obszarach najbardziej na nie podatnych. Nie mówiąc już o automatyzacji najbardziej uciążliwych scenariuszy.
  • Odpowiedz
w test planie masz functional test, regression,smoke...żeby jak hinduska mówi bug to angola nie myślał o error albo fail.


@piolem: a tu się zgadzam - tyle, że to nie jest wiedza specyficzna dla osób certyfikowanych ISTQB, a ogólnie wiedza jaką powinien posiadać każdy tester. Zgadza się?

A smoke testy kojarzą mi się tak:

xbonio - > w test planie masz functional test, regression,smoke...żeby jak hinduska m...

źródło: comment_7dTddRdUm0QlmKS8mytaPZfCgxHsomVd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz