Wpis z mikrobloga

#militaria #faszynfromraszyn #mundur #wojna #bedziewojnaczyniebedzie

na czarny polar, na ramieniu, mogę sobie naszyć małe flagi biało-czerwone? nie podpada to pod żadne oznaczenia, dystynkcje, czy wprowadzanie w błąd z bla bla bla paragrafu?

i przy okazji: czy są jakieś zalecenia/wytyczne itp jak je naszyć/nosić? coś jak z amerykańską flagą i "gwiazdki zawsze do przodu" ?

ps. wiem, że ludzie noszą, ale podejrzewam, że kompletnie nieświadomi, że mogłyby być jakieś konsekwencje.
  • 13
@Matis666: kupiłem komplet oliwkowo-czarnych i dwa biało-czerwonych. zależy chyba od estetyki - bardziej podobają mi się te "oczojebne" ;) a oliwkowo-czarne na bluzę mundurową pasują jak ulał, ale w niej na miasto nie wyjdę ;)
@bocznica: co Cie smieszy? ze zadaję pytania, bo chce poszerzyć wiedzę? bo uważam, że dzieciaki we flektarnach czy czym tam z niemieckimi banderkami na polskich ulicach w drodze do szkoły to dyskusyjna sprawa? mnie śmieszą takie śmieszki ;)
@uirapuru: smieszy mnie jakas dziwna bojaz i pytanie czy naszycie polskiej flagi na rekaw w Polsce (!!!) jest karalne ;)
Naszywaj co chcesz i nos. Skoro sam widzisz ze ludzie nosza sobie flagi niemieckie czy inne. Ja tam mam naszyte flagi na motokurtce i jest mi z tym fajnie
@bocznica: o, widzisz, tym sie różnimy. I nie oskarżaj mnie o strach czy bojaźń - po prostu się upewniam przed popełnieniem faux pais. Dla mnie te sprawy są istotne i nie jest mi obojętne że "ludzie sobie noszą niemieckie flagi". Tak samo uważam, że za obraźliwą koszulkę czy naszywkę powinno się dostać w mordę. Jesli Cie to śmieszy, to z Tobą jest coś nie halo, nie ze mną.
@bocznica: znam paru kadrowiczów i na noszenie kadrowej flagi czy orzełka trzeba sobie zasłużyć i bywają na tym punkcie przeczuleni ;) ekstrapolując, conajmniej podobnie może być w zakresie wojskowości.
@bocznica: ps, tak z kodeksu wykroczeń, aż wydłubałem (co do flagi - wiadomo, ale ciągać się po sądach, bo uparty pan policjant/żandarm, to chyba nikt nie ma ochoty):

art. 61
§ 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa, podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.