Wpis z mikrobloga

@valdo: Witam, może zacznę od tego że nie jestem tu stałym gościem , raczej tylko przeglądam Wykop. Trafiłem na twojego posta w tym wątku: http://www.wykop.pl/link/2144756/drobne-otarcie-szkoda-calkowita-w-pzu-to-mozliwe/ , i widzę że jesteś biegły w tych sprawach więc zaryzykuję i zapytam.
Przed miesiącem zostało skasowane moje Audi A6 mija 30 dzień od kolizji ,rocznik 08,19997 , , Sprawca z PZU .
Problem z tym że wycenili mi auto na 8700 zł (szkoda całkowita) , jeszcze nie mam decyzji .Ale przesłali mi jakiś papier że niby odszkodowanie 5000 zł i za wrak 3700 zł. Czyli mniej niż 70% wg. swojej wyceny.
Ktoś powie że to i tak dobrze za tą cenę , OK , ale wiem czym jeździłem . Mam rachunki tylko z tego roku na prawie 5000 zł. Robiłem cały rozrząd , zawieszenie , nowe tarcze i klocki wcześniej amortyzatory , 2 miesiące temu nowa szyba od kamienia reszta w oryginale. Najlepsze że za 10000 bym nie sprzedał tego samochodu i nawet o tym nie myślałem.
W kosztorysie naprawa 120000 zł , za wyposażenie dodatkowe doliczyli mi tylko 50 zł za lakier metalik , pisze że nie ma zabezpieczeń antykradzieżowych a jest fabryczny autoalarm + Bear Lock . Nie uwzględnione alufelgi , itp rzeczy . Za instalację LPG - 4 lata temu 3500 zł do V6 . Teraz PZU policzyło mi 400 zł.............Pierwszy raz to przechodzę , co robić ?
Generalnie nie dostałem jeszcze decyzji mimo że mija 30 dzień bo ponoć Policja nie dostarczyła swoich papierków....
  • 4
@Adi2015: Siema, pierwsze co powinieneś zrobić to napisać odwołanie w którym rzeczowo punkt po punkcie wyliczysz za co powinni podnieść wyjściową wartość auta.

Jeśli masz faktury / paragony na wykonane naprawy - dołącz kopie. Podobnie dołącz kopię rachunku za montaż instalacji LPG.

Podaj jeszcze jaki masz przebieg, bo za to też albo mocno obniżają albo mocno podwyższają wartość auta.

Ja w podobnej sytuacji tylko dosyłając papiery z fakturą za LPG dostałem