Wpis z mikrobloga

czesc. z okazji zbjizajacych się świąt chciałem rodzicom zrobić prezent i w jakiś magiczny sposób zrobić odbitki ich zdjęć z całego życia. Mają kolekcje kilku tysięcy zdjęć w postaci slajdów i pamiętam jak byłem mały z 15-17 lat temu na takim rzutniku do slajdów wyswietlali te zdjęcia . już niestety pozostały tylko same zdjęcia. na allegro widziałem specjalne skanery do zdjęć i w sumie w różnym przedziale cenowym. Jestem w stanie to kupić Ale najpierw wolałbym spróbować własnych sił ponieważ posiadam z HP drukarkoskaner jak pewnie większość z Was. model 1410 . jest możliwość zrobienia jakiegoś rodzaju przystawki do skanowania slajdów na normalnym skanerze? czy skanowanie w ten sposób może zniszczyć slajdy ? z góry dzięki za pomoc #fotografia #rzutnik #slajdy #negatyw #skaner
  • 6
@bogocz: przy skanowaniu filmów lampę do podświetlenia masz od strony klapy-tzn. na górze. Przy skanowaniu dokumentów masz lampę od dołu tzn. od strony skanera. To są dwie różne konstrukcje do dwóch różnych rzeczy. Tanie skanery do negatywów (<1000zł) to słaby sprzęt a w dodatku jeśli zlecisz skany w punkcie foto to większość fotolabów #!$%@? Ci skanowanie- jednym słowem #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bogocz: no to spróbuj znaleźć jakiekolwiek próbki jak to skanuje- mi się nie udało. Tylko opinię ludzi którzy kupili to... w Aldi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bogocz: opinie widzę słabe.
Może spróbuj poszukać kogoś kto robi to profesjonalnie. Niech zrobi jeden skan z wydrukiem na próbę i ocenisz czy jakość ci odpowiada