Wpis z mikrobloga

@mxmilian: 5 lat temu kupiłem Panasonic Viera bez wodotrysków. Jedyne co ma ekstra to RJ45 i upłynnianie obrazu. 47' bez bajerów a kosztował 2400. Zapłać więcej za mniej to będzie dobrze :)
Unikaj samsunga, ostatnio kilka rozbierałem i kiczowato projektują je.
@mxmilian: Wypadłem z obiegu więc nie za bardzo pomogę.
Jedną z rzeczy jakimi się sugerowałem była temperatura pracy telewizora. Poszedłem do marketu i macałem sobie te które już chodziły od kilku godzin. Jeśli górna kratka wentylacyjna była gorąca, to znaczy że jest słabo zaprojektowany i po jakimś czasie może paść.
Znalazłem 3 modele które były tylko letnie, panasonic, sony i sharp. Wybór padł na panasonica bo miał dużo lepsze kolory i
@Sihill_pl: Jak rozbierałem samsungi, to częstą praktyką jest umieszczanie elementów które nie lubią ciepła blisko elementów wydzielających ciepło. Do tego dają elementy o niższej tolerancji cieplnej i po 5 latach robi kaput.

Tutaj akurat przykład dobrego projektu bo jest to chyba 6-7 letnia plazma Samsunga, ale jak była nowa to pewnie z 5000zł kosztowała. Odpowiednie zabezpieczenia są, PFC też i ogólnie bajka, ale skoku napięcia w sieci nie wytrzymała. Uwaliło 2