Wpis z mikrobloga

Ale jaja. Kupiłem sobie na wyprzedaży GTA IV i nie mogę pograć. A to z takiego powodu, że zabezpieczenie SecuROM nie działa jeśli ktoś ma Windows 10 lub nowszą płytę główną pod skylake przez co gra się nie uruchomi:D Tak się składa, że mam obie te rzeczy. Czyli wypada żebym sobie teraz zrobił zwrot pieniędzy za zakup i z czystym sumieniem popłynął do zatoki piratów. Co za żenada :|
#steam #gta #gry
  • 10
@Fristo: Czemu masz robić zwrot? Grę masz kupioną, sumienie czyste, prawnie też chyba można coś tam pobierać kopie, mając jej legalną wersję. Ale i tak z tymi rzeczami kij, najważniejsze, że twórcą zapłaciłeś za dobrą grę i ich pracę. Nie robiłbym zwrotu, nawet jeśli ściągałbym pirata. :) A że nie działa to rzeczywiście durne i powinni coś z tym zrobić, ale rzadko starsze gry są wspierane w tego typu sytuacjach. Jak
@Reality: Masz dużo racji. Było coś takiego jak ktoś miał porysowaną płytkę i nie mógł uruchomić gry to wtedy ściągnięta giera jest legalna.
Ale moje zdanie jest takie, że jak płacę to mam mieć gotowy produkt bez kombinowania. Odrobinę oburzył mnie fakt, że w tak starej grze nadal są te paskudne zabezpieczenia, których chyba w obecnych czasach już się nie stosuje, dlatego z mojej strony poszedł wniosek od refund.

@posuck:
@Fristo: po prostu, nawet mając oryginalną płytę, np. z muzyką, nie możemy jej ściągnąć z Internetu. Jeżeli chcemy mieć ją na dysku komputera, trzeba ją po prostu zgrać na ten dysk. Takie jest prawo :P