Wpis z mikrobloga

Opłaca się kupić Hearts of Iron III bez dodatków i ściągnąć do tego mody czy raczej bez nich gra się nie fajnie? Bo coś drogo je cenią a podstawka widzę na allegro za 9 zł.

A w zasadzie co sądzicie o tej grze? Warto zagrać? Jestem weteranem gier od paradoksu ale uważam je za zdecydowanie zbyt uproszczone. EU4 to dla mnie w zasadzie kolorowanie mapy z praktycznie nieistniejącymi aspektami np. gospodarczymi czy handlowymi. Najlepiej wypadało dla mnie hoi2, to opracowywanie nowych technologii, zarządzanie armią na poziomie dywizji itp.

#europauniversalis #heartsofiron3
  • 13
@Drakalen: ehh, mam HoI3 z dodatkami na steam (kupilem kiedys za grosze), ale nie umiem grac xD tutaj weteran EU i CK, gralem tez w HoI2 i Victorie. przeraża mnie ten system organizacji wojska i liczba rodzajów jednostek (które robić, jak je komponować). już ze 3 razy próbowałem z HoI3 i zawsze się odbijam, a chciałbym umieć grac
@Viesti: Ta gra to jeden wielki koszmar od strony usability i albo oddajesz część zarządzania państwem w ręce AI które sobie słabo radzi albo musisz klikać setki razy żeby wykonać podstawowe czynności co może doprowadzić do szewskiej pasji...
@Viesti: @Myrten: Mnie z kolei hoi3 dal setki godzin zabawy. Micromanagement niektórym nie odpowiada, ale dla mnie stanowi właśnie o jakości tej gry. Dzięki niemu tez krótki time period nie doskwiera tak bardzo, bo dłubiąc długo i dokładnie, w dostępnych opcjach, można zmienić historię świata :-)