Wpis z mikrobloga

@zoniu: nie śledzę rajdów od dłuższego czasu ale archipelag Azory to środek ATLANTYKU i większość wysp jest objęta ochroną jako parki narodowe , dlatego zapytam czy jesteś pewien co do miejsca ?
@sailor_73: Oczywiście, że jestem :) Klasyczne miejsce, do rozgrywania rajdów. Jeśli dobrze pamiętam, to odcinki są na terenie wyspy San Miguel.

I jaki tam środek atlantyku. Toż to wyspa portugalska, na oko może 1000km od wybrzeża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zoniu: nie , ja mam maleństwo do zabawy , czasami trafiają się łódki do przestawienia z różnych dziwnych miejsc , tylko że taki rejs to smutek bo 2 tyg po atlantyku - nuda a jak się zbliżasz do płw Iberyjskiego to nie pośpisz taki ruch i jeszcze często rybaki nie oświetlone i bez AIS-a , a to bardzo niebezpieczne
@sailor_73: Niby nuda, ale jak się wzburzy ocean i będzie Cię atakować 500km od najbliższego człowieka, to juz chyba tak nudno nie będzie ;)

Kiedyś chciałbym tam spędzić wakacje, a najchętniej to na Porto Santo obok Madery :)
@zoniu: plan był taki zeby rejs podzielić na dwie części , pierwsze 2 tyg po azorach i przeskok na Maderę , i tam zmiana załogi bo jest lotnisko , następne 2 tyg madera i płw. Iberyjski
@sailor_73: tzn, z madery do Europy płynąć? Chyba Byłoby fajnie wzdłuż wybrzeża Afryki, tylko tam chyba znów może być ruch. Ale ja się tam nie znam na wodzie :)