Wpis z mikrobloga

Ok, jednak zainstalowałem Win10 na HP Stream 7 i chyba już żałuje. Wolnego miejsca pozostało całe 7/32GB, cały czas aktywna jest jakaś partycja D:/ do której nie ma dostępu, tak jakby był dodatkowy dysk, jakieś "recent files", których nie można usunąć, brak języka polskiego pomimo wybrania takowego przy starcie, menu start to jednak nadal porażka.

Dobrze, że tego gunwa nie wrzuciłem na głównego kompa.
#hpstream7 #tablety #windows10
  • 16
  • Odpowiedz
@jedrek018: nie chce mi się w to bawić. Ustawienia jasności też nie działają, od paru minut ściąga język polski i ma całe 1% (chyba 1% bo nawet nie zrobili procentowego wskazania postępu).

Jestem bardzo zawiedziony póki co, ale w sumie tak jest ze wszystkim czy to Android czy Windows.
  • Odpowiedz
@Krupier: Pewnie zostal folder Windows.old ze starym systemem który możesz w razie czego przywrócić. Możesz go usunąć, albo przenieść na zewnętrzny dysk gdybyś chcial wrócić. Folder powinien być na wierzchu w C:\
  • Odpowiedz
@piotrulos: w sensie Windows.old? W tym systemie ledwo idzie panel sterowania znaleźć, a co dopiero oczyszczanie dysku. Czuję się jak bym pierwszy raz Win8 zobaczył.
  • Odpowiedz
@Krupier: używaj wyszukiwarki jak nie możesz znaleźć funkcji. Po prostu kliknij prawym na dysk C i we właściwościach wybierz oczyszczanie dysku, poczekaj aż przeskanuje i potem kliknij "Oczyść pliki systemowe" znowu poczekaj i jak się pojawi to zaznacz najlepiej wszystko, jedna z nich będzie zajmować ponad 13 GB to będzie właśnie windows.old.
  • Odpowiedz
@Krupier: ja aktualizowałem i wszystko działa, miejsca faktycznie było mało ale wystarczyło wyrzucić śmieci po aktualizacji i jest 13GB wolnego
  • Odpowiedz
@cabis: już też poinstalowałem sterowniki i chyba jest ok, nie widzę, żeby jakoś szybciej działał, raczej tak samo. Interface imo tak samo zły i nieintuicyjny jak w 8.1, Win7 to jednak król Windowsów. Generalnie cieszę się, że mogłem tak sobie na tablecie sprawdzić bo dzięki temu wiem, żeby 10 nie instalować nigdzie indziej. ;)
  • Odpowiedz