Wpis z mikrobloga

Mircy dajcie parę plusów na odwagę, jeszcze nie otworzyłem, prawdopodobnie wpadło wczoraj do skrzynki lecz dopiero dziś sprawdziłem. Zasadniczą służbę wojskową odbyłem osiem lat temu gdy istniał jeszcze obowiązek, teraz mam dom, rodzinę i firmę na utrzymaniu. Zmienił się rząd i ponoć chcą zwiększyć liczebność armii, a ja w wojsku miałem dość wąską specjalizację, trochę się cykam

#wojna #wojsko #trudnesprawy
burcadbadeed - Mircy dajcie parę plusów na odwagę, jeszcze nie otworzyłem, prawdopodo...

źródło: comment_pZ6BQWvARyaAapbOqfxshUcMu3cXIOOC.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
@Czerwona_Rzodkiewka: @Stereotypical_Life_Can_Be_Exciting: A słyszeliście o obowiązku służenia Ojczyźnie?
Poza tym takie ćwiczenia to może być fajna przygoda, można przypomnieć sobie nabyte umiejętności i wiedzę, a także nauczyć się obsługi nowego sprzętu, którego w wojsku jest coraz więcej.
@burcadbadeed: Na Twoim miejscu bym jechał, takie ćwiczenie może być bardzo przydatne w razie jakiegoś potencjalnego żagrożenia.
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: Z całym szacunkiem, specjalnie załatwiłem sobie klasę E [ewentualnie jako pocisk]. Mam podwójne obywatelstwo i za żadne skarby nie planuję bronić tego chlewu. Gdyby doszło do konfliktu to 1 samolotem lece do USA, bo nei potrzebuję wizy. Przy okazji dodam, że to moje zdanie i pewnie wielu patriotów zaboli.
  • Odpowiedz
@burcadbadeed: ciekawe czy jak się zarabia 100zł za godzinę to jak to napisali:

Mogą też ubiegać się o świadczenie pieniężne rekompensujące utracone wynagrodzenie...


( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: Nie o Polsce, ale o tym co się dzieje. Polacy to dobrzy ludzie, ale nieco zrzędliwi, ale ma to swój urok. Jestem potomkiem kolonizatorów z Austrii z XVIIw, zyjemy na tym terenie240 lat, we wsi która pradziad założył. Dlatego mieszkamy w Polsce, bo od '45 jesteśmy w niej i cięzko przodkom po wojnie było się wyprowadzać, to nauczyli się polskiego ;)
  • Odpowiedz
@Czerwona_Rzodkiewka: To mniej świadomość, że jak coś się zacznie to będziesz traktowany jak uchodźcy z Syrii. Nikt ci samolotu specjalnego nie podstawi i nikt z otwartymi ramionami nie będzie witał. Więc uciekaj jak najszybciej :)
  • Odpowiedz