Wpis z mikrobloga

Szanowni Państwo, wrocławianie,
wczoraj byliśmy mimowolnymi świadkami manifestacji kilkudziesięcioosobowej grupy ksenofobów i nacjonalistów. Jednoznacznie i, najbardziej jak to możliwe, przeciwstawiam się tego typu wystąpieniom. Jeszcze raz oświadczam: we Wrocławiu nie ma miejsca na tego typu postawy! Jesteśmy miastem kardynała Bolesława Kominka, jesteśmy miastem, którego Honorowym Obywatelem jest Dalajlama, miastem tysięcy studentów ze wszystkich kontynentów. Będziemy z całą determinacją bronić wartości, którym pozostajemy wierni: otwartości, tolerancji, różnorodności kultury. Żadne, nawet tak tragiczne wydarzenia jak te, z którymi mieliśmy do czynienia w Paryżu, nie usprawiedliwiają rasizmu i ksenofobii.

Ubolewam nad tym, że prawo do zgromadzeń nie daje nam wystarczającej możliwości do skutecznego przeciwstawiania się tego typu zjawiskom. Osoby odpowiedzialne za to, co stało się wczoraj na wrocławskim Rynku, powinny być ukarane. Jestem w tej sprawie w kontakcie z policją i prokuraturą. Konstytucja naszego kraju zezwala wszystkim na swobodne zrzeszanie się i manifestowanie swoich poglądów. Zapewnia również wolność i bezpieczeństwo każdemu człowiekowi, bez względu na jego kolor skóry, religię, przekonania.

Fala oburzenia mieszkańców miasta i mediów potwierdza, że nie zgadzamy się na zachowania ksenofobiczne. Dziękuję wrocławianom za tę postawę i zapewniam, że dołożę wszelkich starań, żebyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie w swoim mieście.

https://www.facebook.com/prezydentrafaldutkiewicz/posts/1063138897050028

#wroclaw #dutkiewicz

  • 18
@mroz3: "„My, działacze i działaczki Razem we Wrocławiu, wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec szerzenia nienawiści motywowanej rasizmem i ksenofobią, brakiem elementarnej wrażliwości, nietolerancją, bezdusznością i zwyczajną głupotą.
Jesteśmy oburzeni wczorajszą manifestacją Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej, wykorzystującymi tragiczne wydarzenia w Paryżu do własnych politycznych celów i czyniącymi z nich pretekst do szerzenia swej szowinistycznej propagandy. Obecność w przestrzeni publicznej wypowiedzi i aktów takich jak te, które pojawiły się podczas wczorajszej manifestacji, to
również polska historia


@mroz3: chyba bardzo chcesz coś widzieć. Strach społeczeństwa niemieckiego przed "żydowską zarazą" też pod to podchodzi. Albo strach USA przed przyjmowaniem uciekajacych przed holokaustem żydów, "bo to komuniści".
@mroz3: Norwegia. 120 tysięcy muzułmanów. Największy atak terrorystyczny - walczący z lewactwem i multikulti Breivik ( ͡° ʖ̯ ͡°). W Polsce masz na razie ok. 25 tysięcy. Nie wiem jak wyglądasz, ale masz świadomość, że zawsze znajdzie się jakiś oszłom dla którego możesz zgarnąć za "pedalski sweterek"?
@mroz3: Byłem widzem, nawet flagę przyniosłem i machałem. Myślałem, że jestem patriotą który protestuje przed przyjęciem muzułmańskich imigrantów a sie okazało że jestem nacjonalistą, ksenofobem który nie chce pomóc biednym uchodźcom. Cholera człowiek chce dobrze a wyszło jak zawsze