Wpis z mikrobloga

Ke, ke, ke, Pan Macierewicz, minister obrony narodowej, nie wie o czym mówi/kłamie.

(...) - Na razie dokonujemy przeglądu tego kontraktu. Dokumenty, które poznałem jako poseł, wskazywały, że to postępowanie trzeba unieważnić i rozpocząć je od nowa. Zobaczymy, czy to się potwierdzi. Kierownictwo MON z PO dostarczało posłom bardzo fragmentaryczne informacje, ale te, które dostarczano, wskazywały że przetarg trzeba unieważnić i rozpisać od nowa - powiedział Macierewicz.

- Trzeba umożliwić wzięcie w nim udziału tym podmiotom, którym to uniemożliwiono - m. in. producentom ze Świdnika i Mielca - a być może zgłoszą się jeszcze inni. Co nie znaczy, że Airbus Helicopters z Caracalem nie może złożyć nowej oferty. Oczywiście będzie ona uwzględniona - zapewnił.

- Nie mogę jeszcze odpowiedzieć, czy dokumentacja w MON potwierdza ten punkt widzenia - zastrzegł minister, który objął urząd w poniedziałek po południu


Teraz mi powiedzcie - w jaki sposób uniemożliwiono udział w przetargu producentom ze Świdnika i Mielca?

Odpowiedź - umożliwiono. Ba, przedłużano cały proces przetargowy na prośbę tych producentów, w przypadku Mielca/SAC dwukrotnie...
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Przedluzony-termin-przetargu-na-smiglowce-dla-polskiej-armii,wid,17055128,wiadomosc.html?ticaid=115f6c

#caracal #neuropa #4konserwy #wojsko #polityka
  • 22
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: to że w temacie sił zbrojnych u PO nie było źle nie oznacza że mieli rządzić dalej. Macierewicz próbuje jakoś się wymanewrować z tego co mówił wcześniej. Sytuacji z przetargiem to jednak nie zmieni bo związkowcy mają tam silne lobby.
  • Odpowiedz
to że w temacie sił zbrojnych u PO nie było źle nie oznacza że mieli rządzić dalej.


@ediz4:

Mamy nierealny program, w kontekście którego prezes wspomina o 1,4 bln polskich dolanów. Mamy Macierewicza i Ziobro jako ministrów. Mamy 'państwo prawa', chyba dla swoich, gdzie Kamiński zostaje ułaskawiony przez prezydenta, a to dopiero początek
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: Konstytucja jest do zmiany - do tego potrzeba jednak większości konstytucyjnej. Do tego PIS nam nic dobrego nie zaproponuje w tej konstytucji. Co do Nowoczesnej to byłem o krok do oddania na nich głosu ale ich za jaranie się bezrefleksyjne UE mnie coraz bardzie odrzuca. Kolejna partia dla której interes UE to interes Polski.
  • Odpowiedz