Wpis z mikrobloga

  • 6
@makzy: masz jeszcze dużo czasu. Czas który byś poświęcił na ogarnianie zadań z infy poświęć ma matmę. Mówię z doświadczenia. Na informatykę uczelnie w ogóle nie patrzą, liczy się tylko matma i fizyka. A jak już nie rozszerzenie to wałkuj podstawę żeby mieć co najmniej 90% i może do tego podstawowa z fizyki? To będzie lepszy wybór niż informatyka gdzie masz do napisania bezużyteczny program i do zrobienia parę relacji
  • Odpowiedz
@makzy: Szczerze? Jeśli nie jesteś Pan w stanie ogarnąć matematyki "rozszerzonej" w LO, to nie wróżę wielkiej kariery w programowaniu. No chyba, że jakieś tam duperelki...
  • Odpowiedz
@alosha: Niekoniecznie myślę o programowaniu, chciałbym się dostać gdzieś na studia informatyczne.
@Rst00: Aktualnie nie ma podstawowej fizyki itp. Jest tylko rozszerzona jeśli bym chciał ją zdawać a to już wgl czarna magia.
Mówicie, że ta matura z informatyki nigdzie się nie przydaje?
  • Odpowiedz
  • 0
@makzy: spójrz na warunki przyjęcia na kierunki informatyczne. Zobacz jak punktowana jest matma i jakie przedmioty się liczą.
  • Odpowiedz
@makzy: Mam ten sam problem miałem mieć rozszerzone matmę i ang a mam mat-inf i 4 lata technikum w D...

@Rst00: a co jeżeli mam rozszerzoną matmę? a angielski chcę się nauczyć ale nauczyciel nie uczy a na korki rodziców nie mogę namówić(ucz się sam mówią)
  • Odpowiedz
@Rst00: Zadaj sobie ten trud, wejdź na strony uczelni i zobacz jakie przedmioty na maturze są brane pod uwagę na kierunek informatyka. Zazwyczaj preferowane są 2 rozszerzenia- matematyka + informatyka/fizyka. Matura podstawowa z fizyki? Po co wypowiadasz się na temat, o którym nie masz pojęcia?

@alosha: Ogarnięcie jakiegokolwiek przedmiotu to głównie kwestia chęci i włożonej pracy. Jeżeli ktoś nie lubi matematyki i nie chce poświęcać jej dużo czasu,
  • Odpowiedz
@projekt997: Teraz mam takie rozdarcie wewnętrzne, mam cholerny dylemat co zdawać. Nie wiem co robić, angielski zawsze zdaje na 90/100%, matma podstawowa w miarę okej. Ale nie wiem czy sie dostanę gdziekolwiek z matma powiedzmy 80%, angielskim +90%
  • Odpowiedz
@makzy: bierz rozszerzenia, ja mniej więcej w takim terminie jak Ty i z praktycznie zerową wiedzą z fizyki (nie miałem warunków w szkole) zapisałem się na korepetycje i rozszerzenie zdałem na 70 kilka procent. Oczywiście jeżeli masz zamiar iść na studia. Imo rozszerzenie z matmy bardziej Ci pomoże na studiach informatycznych (a i już zupełnie na każdych innych technicznych) niż kolejna podstawa.
  • Odpowiedz
@rzezimieszek_: Tak, tylko zdając teraz np ta maturę z informatyki jest to tylko i wyłącznie poziom rozszerzony. Fizyka odpada, jak już to chyba bym wolał zdawać ta matmę rozszerzona, zawsze miałem w sumie jakiś dryg do tej fizyki ale przez ostatni rok nauczyciel bardzo mnie zniechęcił
  • Odpowiedz
@makzy: znaczy nie chodziło mnie tu o namawianie do tego konkretnego kierunku, a jako motywacja, że masz jeszcze czas na konkretne przygotowanie się. Nie mniej jednak należałoby się już zabrać do roboty, ogarnij dobrego korepetytora w swojej okolicy i pracuj, bo nawet np jak z łatwością Ci przychodzi pojmowanie nowych zagadnień w matmie to nic Cię tak nie przygotuje do matury jak systematyczna praca, a już najlepiej pod okiem kogoś
  • Odpowiedz
Ogarnięcie jakiegokolwiek przedmiotu to głównie kwestia chęci i włożonej pracy. Jeżeli ktoś nie lubi matematyki i nie chce poświęcać jej dużo czasu, nie przekreśla to jego szans na bycie dobry programistą- nie każdy musi tworzyć photoshopa albo silniki do gier


@Qantas: Bycie deweloperem (nie koderem) oznacza ogarnianie różnych abstrakcyjnych rzeczy. Jeśli ktoś nie jest w stanie ogarnąć matmy na poziomie licealnym rozszerzonym (czyli zdaje się ciągi, proste różniczki i takie
  • Odpowiedz
  • 0
@alosha: zrozum, że bez chęci i jakiegokolwiek wysiłku, choćby był geniuszem i umiał myśleć "tak jak wymaga tego programowanie", to nie ogarnie tej matmy. Mylisz matematyczny umysł z opanowaniem materiału, co jest kwestią zwykłego treningu.
  • Odpowiedz