Wpis z mikrobloga

@Pacjent: nie mam suwmiarki

w sumie new3ds tez nie mam ( ͡° ʖ̯ ͡°) serio rozni się wymiarami od stylusa od zwyklego 3dsa? a nie mozesz tam np jakiejs miedzianej tasiemki sobie nakleic? są przecież jakies takie specjalne taśmy pokryte metalem który magnes przyciąga i elo.
  • Odpowiedz
@stassma: no nie przesadzajmy ze totalnie nie przyciąga, jakies tam oddzialywanie jest, w sumei moze to odpychanie, sam nie wiem. Tak palnalem - chodzilo mi po prostu o jakies tasmy z metalem na powierchni, coś magnetycznego na bank sie znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@yacolek: Nie wiem, ale widzialem w sieci ostrzezenie, zeby nie wpychac rysikow z 3ds do new3ds, wiec dmucham na zimne.

@stassma: Na poczatku chcialem kupic metalowy rysik, ale okazal sie byc aluminiowy, chcialem tez nakleic pasek jakiegos zelastwa, ale nie znalazlem nic pod reka, co daloby sie latwo wymodelowac, nakleic, i zeby nie mialo ostrych krawedzi. Jeden typ poddal mi pomysl z nakretka. Poszperalem w internecie i znalazlem
  • Odpowiedz
@Pacjent: taki rysik w sumie bardzo lekki jest - czy taki naklejany magnes nie ma swojego odpowiednika, który by przyciągał, o odmiennej biegunowości? wtedy tylko te dwie naklejki bys ze sobą złączył i pewnie by się trzymało :P Swoją drogą, co taki bajer daje, przeciez schowek na rysik nie jest jakos ukryty :D
  • Odpowiedz
@yacolek: Ukryty nie jest, ale podczas grania kijowo sie do niego siega i jeszcze gorzej trzyma w palcach, a tak chwytam go magnesem i mam. Taka mala fanaberia. :-) W sumie tasmy magnetyczne sa latwo dostepne, ale czy taki magnes w schowku na rysik nie odbije sie na wyswietlaczu?
  • Odpowiedz
nie powinien, bo gdzieś w górnej klapce przecież tez jest magnes, albo to działa przez magnesy w głosnikach - tak konsola wyczuwa, ze została zamknięta klapka i przechodzi w tryb uspienia
  • Odpowiedz
@Pacjent: A jak masz zamiar to zrobić? Na wcisk (jak na obrazku, obrazek bez jakiejkolwiek skali)? Czy po prostu kupisz pręt 5,5 mm i na klej? Czy jeszcze coś innego? Bo rysik w obudowę wchodzi prawie na syk, więc powiększanie średnicy to zły pomysł, pomniejszyć można bez problemu, bo i tak zatrzask jest na końcu, który to trzyma w obudowie aby nie wypadło.

Ja jeszcze miałem super pomysły (oba do
DarkAlchemy - @Pacjent: A jak masz zamiar to zrobić? Na wcisk (jak na obrazku, obraze...

źródło: comment_iW0l90dku3jxTpTCW5eF8mPaTsq3Af8V.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@DarkAlchemy: Swietna rycina pogladowa, chce to zrobic wlasnie tak. Znalazlem juz tulejke 4,2mm srednicy wewnetrznej i 5mm zewnetrznej, dlugosci sa i 10mm, i 12mm, za kilkadziesiat groszy plus koszt listu. Polacze polowki rozgrzana igla/szpilka, wszystko zaleje klejem i chyba bedzie sie trzymac kupy, bo rysik nie wysuwa sie ciezko, wiec licze, ze go nie rozerwe na pol podczas wyciagania po takim laczeniu. Protoplasta mojego pomyslu kosztuje 12 dolcow, co jest
  • Odpowiedz