Wpis z mikrobloga

Mircy, powiedzcie mi; czy komputer stacjonarny zjadający mniej więcej 400W poboru, działający 10-18h dziennie, jest w stanie nabić rachunek na ~500 cebulionów? Bo aż mi się gurwa wierzyć w to nie chce. Enea jedyny przez ten czas przysłała rachunek, gdy inne wynosiły od 120 do 140, a teraz taka bulwa...

#kiciochpyta #komputeryzacja #oszukujo #eneacwel
  • 29
@Andczej: Mam podejrzenie że lokatorzy na parterze [nota bene, patola a dom; wielorodzinny] #!$%@?ą nam trochę zygzaków. Tyle że jest jeszcze lepiej; jeśli mam wzywać energetyka do liczników [zamontowały mi bulwy elektryczny] to muszę kompa schować, inaczej winę na niego zwalą.
@Andczej: @wiskoler: No i mamy, przed chwilą też obliczałem. No to tylko spakujemy i schowamy PC przed inkwizycją, i czekamy na sprawdzanie liczników. Wcześniej gdy mieszkała tam kuzynka podpięta pod drugi licznik, też nabijało nam rachunki, a gdy się wyprowadziła; 400 cebulionów nadpłaty.
@DrakePL: żałosne, chować komputer bo jakiś janusz ci policzy inaczej
to ty jesteś klientem
to ty jesteś teraz #!$%@? w dupe
i to ty stawiasz warunki
jak nie to ty im będziesz groził
a od ich durnego obliczenia można się bardzo łatwo odwołać (jeśli wogole coś takiego zrobią)

jak można sie tak nie szanować?
@DrakePL: sprawdzenie czy ktos nam sie podpiął jest banalnie proste, wystarczy tylko wyłączyć wszystkie urządzenia z gniazdek i cale oświetlenie w mieszkaniu, zaopatrzyć się w latareczkę i popatrzeć na tarczę licznika. Jak się kręci, znaczy mamy #!$%@? na linii...
@Andczej: Tu chodzi o chwilowe zakrycie i ponowne rozłożenie. Ci z Eneji to leniwe #!$%@?; zamiast rozbierać liczniki zwalą winę na PC i jeszcze każą płacić za #!$%@? wezwanie.

@wiskoler: Sprawdzałem i... jest jeden problem. W razie starych liczników mamy cały czas nabijane wszystko, ale co do elektrycznych [które założyli na przykład mi] musiałbym stać ze świeczką blisko 3 godziny bo tam pokazuje tylko ostatni pułap a ci pieprzeni graficiarze
@DrakePL: będziesz frajerem jeśli się na to zgodzisz, właściwie to już nim jesteś srając w pory przed jakiś januszem.

Zrozum to CIEBIE RUCHAJĄ i to TY stawiasz warunki w tej grze

Gość przyjeżdża do liczników, a nie do inspekcji mieszkania!!