Wpis z mikrobloga

cześć Mirki-kucharze,
podzielcie się patentami na BURACZKI pls
gotować je obrane ze skórki czy bez obierania ?
jak długo gotować/ jak długo piec w piekarniku ? i jak dalej to przyprawić żeby było zjadliwe ?
help pls wiem ze można na Was liczyc :)

#gotujzwykopem
  • 5
@ola3ka: mój przepis jest taki: nieobrane buraki gotujesz tak na oko, że jak wbijesz widelec, to pójdzie umiarkowanie łatwo, potem obierasz ze skórki, trzesz na drobnych oczkach na tarce, podsmażasz na margarynie, łyżeczka- dwie jogurtu albo śmietany i trochę octu, musisz sama zdecydować ile.. no i sól; moja mama robi na smalcu, ale ja nie przepadam ;)
@ola3ka: ja gotuję w skórce, czasem dwie godziny nawet. Muszą być mięciutkie. Oprócz tartych do obiadu, polecam pokroić je na kanapki jak pomidora, skropić cytryną lub octem balsamicznym, do tego jakieś kiełki, czy inne zieloności i fajna kanapka jest. Albo kroję w kostkę, dodaję soczewicę z puszki, orzechy włoskie, jakiś dressing i jest dobra sałatka.
@ola3ka: gotujesz do uzyskania miękkości, sprawdzasz widelcem czy już są miękkie (około 1,5 godz.,ale to zależy od ich wielkości), obierasz i kroisz w plasterki ok.2-3 mm. Mały jogurt, 2-3 łyżeczki chrzanu, kilka kropel cytryny i masz do tego sosik. Dobre są takie same, albo do obiadu.