Wpis z mikrobloga

#pasta #heheszki #wergilicontent

No i ja się pytam obywatelu dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co czynisz? Masz ty w ogóle ratio i dignitas rzymianina? Ja nie wiem ale żałosny obywatel z ciebie, chyba nie kontemplujesz tego co czynisz i kogo obrażasz, możesz sobie obrażać kartagińczyków ale nie naszego juliusza cezara rzymianina naszego wodza wielką osobę, i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie znieważać w senacie bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes civitas ale chyba ty nie wiem nie pojmujesz co to jest virtus. jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym homo novus którego ktoś nie odizolował jeszcze od societas,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się hannibala albo pyrrusa albo innych homines a nie czepiacie się takiej cnotliwej osoby jak princeps juliusz cezar .jak można wogóle na forum romanum zamieszczać takie mozaiki na budynkach miejskich? ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że ofiar nie składasz nie chodzi jak jestes nie wiem optymatem albo wierzysz w jakiegoś Imhotepa czy wogóle jestes może ty potomkiem Brutusa a nie będziesz z cezara robił takiegoto ty chyba jestes jakis nie wiem co w tobie jakies excitatio mitologią mezopotańską.wez pomyśl sobie ile cezar podbil ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co plebejuszu? kto dał ci lex obrażac wogóle cezara boskiego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy deizowac? wez dziecko naprawdę jestes jakis homo novus bo w przeciwieństwie do ciebie to cezar jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem możesz być przez kogo deizowany chyba przez takich samych jakiś plebejuszy jak ty którzy nie wiedza co to republika i cywilizacja ,widac że w misteriach nie uczestniczysz i nie chodzisz na retoryke do gimnazjonu ,widac nie szanujesz religii panstwowej to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoją podobiznę każ wyrzeźbić ciekawe czy by ci starczyło cnoty na to. naprawdę wezta się plebejusze zacznijcie konteplowwac co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był juliusz cezar jak nie jestescie w pełni ludzmi wolnymi to się nie zabierajcie za taką osobę jak cezar bo to świadczy o tym że nie macie chyba w atrium ołtarza ofiarnego ani jednego talizmanu kapitolinskiego nie chodzi tutaj o republike mnie ale wogóle ogólnie o zasady gravitas żeby mieć jakąs dignitas bo cezar nikogo nie obrażał w senacie a ty za mu ujmujesz gravatio co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak juliusz cezar ? brak mnie verba ale jakbyś miał ratio chociaz i sięgnął po mowy cycerońskie i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do panteonu bo widac już dawno optymat jest w tobie człowieku ,nie lubisz republiki to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych obywateli .
  • 2