Wpis z mikrobloga

Z racji że kuce nie pamiętają jak JE JKM zaczął swoją kadencję w EP, pragnę co nieco przypomnieć.

Korwinowcy przekonują że JKM by nawiązał koalicję z każdym, wprowadził reformy robiące z nas drugie USA w ciągu roku. Ja pokażę dlaczego nie głosowałem na Korwina i dlaczego twierdzenie że JKM by wszedł w jakiekolwiek sojusze i zrobił coś dobrego są utopijne.
Jak wyglądały umiejętności negocjacyjne lidera partii KORWiN, a co za nimi idzie? Oto początek wojaży Ozjasza jako MEPa.

Janusz Korwin-Mikke prowadził negocjacje z Marine Le Pen, liderką skrajnie prawicowego francuskiego Frontu Narodowego ws. utworzenia frakcji. Zakończyły się jednak niepowodzeniem. - Front Narodowy zawalił na całej linii - stwierdził wtedy Janusz Korwin-Mikke.

Nie dogadał się z kobietą która jest może 10% łagodniejsza i mniej prawicowa od niego. Skądś to znamy. Czytamy dalej.

W wywiadzie dla "Do Rzeczy" lider KNP opowiada o tych nieudanych negocjacjach. - To nie ja negocjowałem, a panna Maryna Le Penówna, więc to jej problem.

Jak zwykle to nie Korwin nawalił. Nawaliła Marine Le Pen, reżymowa TV, jego wyborcy itp itd Znowu, skąd my to znamy?
Pewnie stąd że dzień po wyborach usłyszeliśmy identyczną wymówkę.

Ani razu nie było mnie w RMF,dzięki wam wygrał PiS! - Janusz Korwin-Mikke

Od 20 lat to samo, facet nie ma nawet jaj żeby przeprosić swoich wyborców i sztabowców za swoje oszołomskie wyskoki i odpały. Zamiast tego wymyśla wymówki jak 10latek

Pies mi zjadł pracę domową :(

Le Pen następnie oskarżała Korwin-Mikkego o homofobię i antysemityzm, tłumacząc tym fiasko negocjacji. Korwin-Mikke odpiera te zarzuty, po czym jednak opowiada anegdotę z rozmów: "Trwa ustalanie stanowisk i Le Pen ma być prezesem, pan Korwin-Mikke wiceprezesem, kolejnym jakiś Holender. No i pada pytanie, kto będzie skarbnikiem. To odpowiedzialna funkcja, więc nikt się nie zgłasza. Zapadła cisza, więc powiedziałem, że trzeba wziąć jakiegoś Żyda. W Polsce byłyby salwy śmiechu, tam zrobiło się ponuro. To był (dla nich - red.) kolejny dowód, że jestem antysemitą.


Kolejny raz, Korwin i jego Asperger dają o sobie znać. Ten człowiek ma zero inteligencji społecznej. Zero wyczucia i taktu. Pewnie gdyby pojechał do USA, powiedziałby do Obamy że jeszcze dwa wieki temu taki czarny mógłby mu pucować buty. Tragedia.

To są chorzy ludzie - stwierdził.

W EP siedzą chorzy ludzie, politycy to krętacze i złodzieje, wyborcy to debile. Równanie JKMa: Debile = Wszyscy - jego giermkowie.

Frakcji z Korwin-Mikkem nie chciał stworzyć również Nigel Farage z Partii Wolności Zjednoczonego Królestwa. - Oświadczył, że dla niego najważniejsze są wybory do parlamentu krajowego. Ma teraz takie poparcie, że nie chce ryzykować - relacjonuje Korwin-Mikke.

Nawet facet który ma na tyle jaj żeby zwyzywać przewodniczącego Europarlamentu od mokrej szmaty, nie chce Janusza. Ciekawe dlaczego?

W polskim parlamencie byłoby dokładnie tak samo, w podróżach zagranicznych ten człowiek narobiłby niewiarygodnych szkód dyplomatycznych.

#wybory
#korwin
#neuropa #polityka
  • 18
  • Odpowiedz
@lerner:

Nawet facet który ma na tyle jaj żeby zwyzywać przewodniczącego Europarlamentu od mokrej szmaty, nie chce Janusza. Ciekawe dlaczego?...

Gwoli ścisłości to Farage wziął jednego europosła od Korwina do swojej frakcji
  • Odpowiedz
Nawet facet który ma na tyle jaj żeby zwyzywać przewodniczącego Europarlamentu od mokrej szmaty

@lerner: Ta "mokra szmata" to idiom oznaczający mniej więcej "ciepłe kluchy"
  • Odpowiedz
@lerner: kolejny który toczy pianę z pyska zamiast... cóż, konkretów.

>Front Narodowy: francuska, nacjonalistyczna partia polityczna

No tak, nacjonaliści mają wiele wspólnego z wolnorynkowym liberalizmem.

>Od 20 lat to samo, facet nie ma nawet jaj żeby przeprosić swoich wyborców i sztabowców za swoje oszołomskie wyskoki i odpały. Zamiast tego wymyśla wymówki jak 10latek


Mówimy jeszcze o fakcie braku czasu w radio/tv czy już o wyciąganiu teczek zebranych w ciągu 20 lat?
  • Odpowiedz
@lerner:

1) > JKM by nawiązał koalicję z każdym, wprowadził reformy robiące z nas drugie USA w ciągu roku.

Owszem, w polskim sejmie, nie europejskim. W europejskim nie da się do tego doprowadzić. A w szczególności będąc jedynie zwykłym CEPem. Oprócz tego do Parlamentu Europejskiego szedł z innym zamiarem (który odnoszę wrażenie większość z was chyba rzeczywiście bierze na poważnie. Tylko czekać aż JKM krzyknie na którymś posiedzeniu "Allahu akbar!" i
  • Odpowiedz
Kolejny raz, Korwin i jego Asperger dają o sobie znać. Ten człowiek ma zero inteligencji społecznej. Zero wyczucia i taktu. Pewnie gdyby pojechał do USA, powiedziałby do Obamy że jeszcze dwa wieki temu taki czarny mógłby mu pucować buty. Tragedia.


@lerner: Po wielu latach analiz skłaniam się właśnie ku takiemu o nim zdaniu o tym, co jest z nim nie tak. Gość jest inteligentny i charyzmatyczny, tylko nie potrafi się ugryźć
  • Odpowiedz
No tak, nacjonaliści mają wiele wspólnego z wolnorynkowym liberalizmem.


@TymRazemNieBedeBordo:
oczywiście wybiórczo porównałeś MLP do liberalnej strony korwina, a co z tą drugą?
MLP I JKM to państwowcy, zwolennicy silnej władzy i rusofile. Oni mają ze sobą więcej wspólnego niż różnic.

Mówimy jeszcze o fakcie braku czasu w radio/tv czy już o wyciąganiu teczek zebranych w ciągu 20 lat? Mnie, jego wyborcy nie musi przepraszać. Jak widzę rzecznik Korwina ma inne
  • Odpowiedz
Owszem, w polskim sejmie, nie europejskim. W europejskim nie da się do tego doprowadzić. A w szczególności będąc jedynie zwykłym CEPem.

W polskim parlamencie miałby taką samą rangę, zwykły poseł. Moje przykłady udowadniają że JKM jest niezdolny do kompromisu i koalicji.

Z drugiej strony chyba rzeczywiście musisz znać dokładny przebieg negocjacji skoro jesteś pewny, że brak porozumienia na tej płaszczyźnie to jednak wina Korwina.

Nie chodzi stricte o negocjacje, poprostu JKM się
  • Odpowiedz
@lerner: Generalnie trochę się momentami rozmijasz z prawdą, ale co do myśli przewodniej:

Kolejny raz, Korwin i jego Asperger dają o sobie znać. Ten człowiek ma zero inteligencji społecznej. Zero wyczucia i taktu. Pewnie gdyby pojechał do USA, powiedziałby do Obamy że jeszcze dwa wieki temu taki czarny mógłby mu pucować buty. Tragedia.


To masz dużo racji.
  • Odpowiedz
Żart był śmieszny dla ludzi którzy nie mają kołków w dupach. Zachodnia Europa jest wyczulona na tematy żydowskie dlatego że aparat "antysemityzmu" działa tam bardzo sprawnie.

Kołków w dupach? Jeżeli musze ci tłumaczyć dlaczego na najwyższych szczeblach politycznych trzeba mieć wyczucie w żartach, daleko nie dojdziemy.


@TymRazemNieBedeBordo: @lerner: Żart jest śmieszy i bawi ludzi na Zachodzie (przykład poniżej), ALE negocjacje na szczeblu politycznym to absolutnie nie jest miejsce na takie
wolodia - > Żart był śmieszny dla ludzi którzy nie mają kołków w dupach. Zachodnia Eu...
  • Odpowiedz
Tak jak już pisałem, Korwin o to nie dba. "Bierzcie mnie takiego jakiego wam daje albo nie bierzcie wcale".


@notrzeba: Niestety, ale to świaczy tylko o jego narcyzmie i zbyt wysokiej samoocenie. Może myśli że jest geniuszem, bo tylko oni mogą sobie pozwolić na stawianie takich warunków.
  • Odpowiedz
@lerner: Nie chciało mi się całości czytać po tym jak absurdalnie ustawiłeś panią Le Pen w ogóle w okolicach prawicy. To lewica. Nacjonastyczna, ale nadal mocna socjalistyczna lewica i zgodności z postulatami Korwina ma może w 5%? Albo i mniej.
  • Odpowiedz
Żart był śmieszny dla ludzi którzy nie mają kołków w dupach. Zachodnia Europa jest wyczulona na tematy żydowskie dlatego że aparat "antysemityzmu" działa tam bardzo sprawnie.


@TymRazemNieBedeBordo: Poważnie dla ciebie ten żart jest śmieszny? Mógłbyś wyjaśnić dlaczego? Bardziej czerstwego kawału o żydach chyba nie ma.
  • Odpowiedz