Wpis z mikrobloga

Ciekawa sytuacja dziś mnie spotkała podczas głosowania.

5.10 złożyłem przez ePUAP wniosek o dopisanie do listy wyborców. Dostałem UPP i od tamtej pory cisza w mojej skrzynce.
Nie dostałem żadnego poświadczenia do której komisji obwodowej mnie dopisano, ale poszedłem tam gdzie podczas wyborów prezydenckich.
Na miejscu okazało się, że mnie nie ma na liście. Lekki ZONK, ale p. przewodnicząca komisji wykonała telefon gdzieś tam. Jakiś urzędnik sprawdził i się okazało, że mojego zgłoszenia nie ma w ogóle w systemie. No to trochę #!$%@? pokazuje na telefonie moją skrzynkę epuap, przewodnicząca komisji czyta tam gościowi co jest napisane, a ten do niej: niech Pani sama podejmie decyzję. Miła Pani mnie dopisała do listy, oddałem głos, ale pojawiły się wątpliwości.
Skoro zostałem zapisany jedynie na jakieś kartce w komisji obwodowej, a nie ma mnie w ogóle odnotowanego w systemie, to mogę sobie ot tak iść do innej komisji i ponownie zagłosować? Przecież chyba powinno to być gdzieś odnotowane, żeby zapobiec takim sytuacjom.??
#wybory #krakow
  • 11
  • Odpowiedz
cie. Lekki ZONK, ale p. przewodnicząca komisji wykonała telefon gdzieś tam. Jakiś urzędnik sprawdził i się okazało, że mojego zgłoszenia nie ma w ogóle w systemie. No to trochę #!$%@? pokazuje na telefonie moją skrzynkę epuap, przewodnicząca komisji czyta tam gościowi co jest napisane, a ten do niej: niech Pani sama podejmie decyzję. Miła Pani mnie dopisała do listy, oddałem głos, ale pojawiły się wątpliwości.


@funthomas: Panią z komisji należy pochwalić,
  • Odpowiedz
Nie dostałem żadnego poświadczenia do której komisji obwodowej mnie dopisano


@funthomas: A mają gdzieś zobowiązanie do wysłania takiej informacji? Wiem, że było by miło ale chyba jest to tak skonstruowane, że poza potwierdzeniem przyjęcia to nic ci nie muszą wysyłać
  • Odpowiedz
@6c6f67696e: Przecież jak idziesz się dopisać do listy wyborców w urzędzie to Ci mówią, do której komisji wyborczej jesteś dopisany. U mnie okazało się, że mnie w ogóle nigdzie nie dopisali.
Jestem ciekawy ile jest takich osób, które widząc, że nie mając żadnej odpowiedzi z urzędu, nie poszły w ogóle do głosowania.
  • Odpowiedz
@funthomas:
Miałem podobną sytuację.
wysłałem wniosek ale nie dostałem informacji zwrotnej, jednak na poprzednich wyborach również nie dostałem, żadnego info, że mnie dopisali. Wtedy poszedłem do komisji pod którą podpadałem według miejsca zamieszkania i oddałem bez problemów głos. Dzisiaj podobnie sprawdziłem gdzie mam iść ale na miejscu okazało się, że na liście mnie niema tylko jakiś inny gość jest pod adresem który podałem tyle, że pod innym nr mieszkania, no i
  • Odpowiedz
Przecież jak idziesz się dopisać do listy wyborców w urzędzie to Ci mówią, do której komisji wyborczej jesteś dopisany. U mnie okazało się, że mnie w ogóle nigdzie nie dopisali.

Jestem ciekawy ile jest takich osób, które widząc, że nie mając żadnej odpowiedzi z urzędu, nie poszły w ogóle do głosowania.


@funthomas: Nigdy nie dostałem żadnej odpowiedzi na epuapie (poza potwierdzeniem odbioru). Za pierwszym razem wysłałem mail do UM z pytaniem
  • Odpowiedz
Ja zostałem pozbawiony prawa głosu. Złożyłem wniosek na platformie ePUAP, otrzymałem UPP a okazało się że nie ma mnie na liście. Nie pozwolono mi głosować. Pojechałem do gminy i zapytałem co jest grane. Osoba dyżurujaca w gminie powiedziała żę nie wie o co chodzi i że nie zagłosuję. Sekretarka otrzymuje korespondencję której nie było. Jutro ma sprawdzić skrzynkę pocztową, czy otrzymała wniosek z ePUAP. Nie chcę tak tego zostawić bo zostałem pozbawionony
  • Odpowiedz
@stefan90: Mnie się udało jedynie dzięki przychylności przewodniczącej komisji.
W przeciwnym razie byłoby to samo co u ciebie:
"Nie mamy Pańskiego wniosku i co Pan nam zrobi".

To po cholerę jest ePUAP skoro człowiek nie ma 100% pewności, że może iść głosować.
  • Odpowiedz