Wpis z mikrobloga

Tyle namawiania na te wybory, a ja i tak nie pójdę! Nie pójdę bo cenie swój czas, a jeszcze bardziej cenię swój głos i uważam że żaden z kandydatów reprezentujących partie w moi okręgu nie zasługuje bym na niego zagłosował. Głosowanie na mniejsze zło uważam za bezsensowne i mijające się z celem. Moje poglądy #!$%@? liberalizm gospodarczy, co do spraw społeczno-obyczajowych uważam, że to jest kwestia każdego człowieka i nic nikomu nie można narzucać. Powiecie w takim razie głosuj na #muszke #pdk ale prawda jest taka, że to świetny idealista i wybitnie marny polityk, którego postrzegania przez społeczeństwo nawet najlepsi PR'owcy nie zmienią i przez to nie ma on szans na większe zaistnienie nawet po wyborach w których przekroczy próg wyborczy, poza tym nie podzielam programu jego partii w kilku ważnych punktach co jest głównym powodem dla którego po kościele poszedłem prosto do domu, omijając lokal wyborczy szerokim łukiem. W obecnym czasie jedyną osobą, która zasługuje na mój głos jestem ja sam. Jeśli kiedykolwiek zagłosuje w wyborach na szczeblu państwowym to będą wybory w których będę kandydował i zagłosuje na siebie. Poza wyborami lokalnymi gdzie w moim przypadku warto oddać głos na obecnego wójta, radnego. W tych wyborach zawsze jest wielu uczciwych ludzi wśród kandydatów chcących coś zrobić dla swojej społeczności bez względu na poglądy (przynajmniej u mnie w gminie takich mamy i z tego jestem dumny). Nie mniej jednak mam nadzieję, że kiedyś Polacy dorosną do idei reprezentowanych przez sami wiecie kogo, ale do sami wiecie kogo nie dorosną nigdy.


Powyższy post nie ma na celu namawiać lub odradzać głosowania na kogokolwiek, co najwyżej zachęca do nie brania udziału w tym cyrku jeśli nie znalazłeś partii i kandydata, który godnie reprezentował by ciebie i twoje poglądy.

#wybory #ciszawyborcza #takaprawda #polityka
  • 7
  • Odpowiedz
@stoprocent: @dex_ter: Ja jednak wolę poświęcić swój czas dla ludzi, którzy podobnie jak ja nie są reprezentowani w wyborach przez żadną siłę polityczną i starać się ich namówić by nie postępowali jak te starsze osoby z wpisów mirków opisujących jak to ludzie głosują defacto na losowych ludzi o losowych poglądach. Jasne mogę pójść na wybory i zagłosować na kogoś z partii której program wyboczy/wizja Polski są zgodne z
  • Odpowiedz
@Wojado: skoro ci sie w tym kraju zyje dobrze i cenisz to jak panstwo zabiera ci 70% twojej pensji, to ok. Idz na spacer.

Nie ma partii idealnej- superpartii, nie patrzy sie przez pryzmat wszystkich postulatow, dla mnie wystarczajace byloby to bym swoja pensja zarzadzal sam, to jest dla mnie najwazniejsze.
  • Odpowiedz
@stoprocent: Tak żyje mi się dobrze, ale mogło by mi się żyć lepiej gdyby państwo nie zabierało połowy pensji oferując w zamian marne świadczenia. Przecież napisałem, że podzielam poglądy liberalizmu gospodarczego ale przede wszystkim jestem realistą. Poza tym pensja to tylko jedna z kilkudziesięciu rzeczy, które należy zmienić a nieprawidłowo wykonana zmiana choćby jednej z tych rzeczy może doprowadzić do katastrofy dlatego powinni to robić ludzie odpowiedzialni, znający realia i
  • Odpowiedz