Wpis z mikrobloga

Mirki od #gsm #tmobile #plus #telefony pomóżcie z taką sprawą: od jakiegoś czasu przychodzą mi na telefon (T-Mobile) codzienne smsy z reklamami jakiegoś portalu z filmami (polskiefilmy.net). W czym problem? Głównie w tym, że nie jestem pewien, czy są to faktycznie smsy, czy może wyglądające jak smsy wiadomości od jakiejś aplikacji. Nie przychodzi to z żadnego konkretnego numeru (nawet czterocyfrowego), tylko od czegoś, co się nazywa "erotyczny". Nie mam w zwyczaju fapać do telefonu, więc szczerze mówiąc nie mam pojęcia, skąd się to wzięło, ale nie wykluczam współudziału moich dzieci, które z kolei na przeglądanie portali z gołymi dupami są trochę za małe, ale telefonami się namiętnie bawią i diabli wiedzą, w co kiedy który kliknął. SMSy premium profilaktycznie zablokowałem, ale toto cały czas przychodzi. Jak ustalić, co jest źródłem tych wiadomości?
  • 17
  • Odpowiedz
tak, wiadomości serwisowe mam aktywne i to może być to, pozostaje jednak pytanie, kto/co jest nadawcą. Póki co ściągnąłem jakiś call blocker, on te wiadomości widzi i potrafi zablokować, ale to jest zamiatanie gówna pod łóżko, wolałbym zatkać źródło, zwłaszcza, jeśli znajduje się lokalnie na telefonie.
  • Odpowiedz
@MichaelT128: jak wyłączę telefon, to też nie będą przychodzić, nie o to jednak chodzi, prawda? Wyłączenie wszystkich wiadomości serwisowynie załatwia dla mnie problemu potencjalnie możliwego gówna siedzącego mi w komórce i ślącego te wiadomości. Właśnie, jak to jest z wiadomościami serwisowymi, kto może je wysyłać? Czy ktoś prócz operatora może je do mnie słać z zewnątrz?
  • Odpowiedz
@MichaelT128: o #!$%@?.... no, jeżeliby się okazało, że to reklamy, to bym się #!$%@?ł delikatnie. Powiadomienie o SMS mi wyskakuje na ekran, a w tym konkretnym momencie jest to przychodząca wiadomość od pięknie wyświetlonego nadawcy "EROTYCZNY" - trochę przypał, w momencie, gdy dzieje się to na oczach innych osób :)
  • Odpowiedz
@Jarek_P: możesz śmiało wyłączyć te wiadomości serwisowe, to takie CB-radio dla komórkowców, relikt roku 2000, dziś już używane w 100% do spamu erotycznego. niczego nie tracisz wyłączając to
  • Odpowiedz
@MichaelT128: jak pisałem na początku, nadawcą jest "EROTYCZNY", bez żadnego powiązanego z nim numeru, tak jest to widoczne na ekranie. Zaionstalowany na wariata jakiś filtr antyspamowy smsów też widzi tą wiadomość jako przychodząca od nadawcy "EROTYCZNY".
  • Odpowiedz