Wpis z mikrobloga

Drogie mirki, powiedzcie mi proszę jak zagłosować poza miejscem swojego zameldowania w krakowie? Jest jakiś link do tego wniosku o dopisanie do spisu wyborców? Gdzie się z tym udać? Trzeba tam podawać dane jakiegoś konkretnego lokalu? Chcę zagłosować gdziekolwiek w krakowie. Po złożeniu takiego wniosku musze jeszcze dostać jakiś papier? Jeśli tak to dostaje to od ręki, czy trzeba czekać? Z góry dzięki za pomoc.
#wybory #wyboryparlamentarne2015 #krakow #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pyciochkita
  • 7
@Huzio: Czyli idę do urzędu gminy w miejscu gdzie chce głosować, proszę o dopisanie do spisu wyborców, a oni sami podsuwają mi wniosek do wypełnienia i wszystko załatwiają? Wydaje się za proste... to może być pułapka. Nie wiem gdzie jest haczyk :P
@zodyn: Sam nie wiem :D Po prostu widziałem to kilka razy na FB to podesłałem, idź dziś i dowiedz się co i jak, tym bardziej że masz ostatni dzień.
@zodyn: Eh. Idziesz do urzędu, czy punktu, gdzie da się to zrobić. Drukujesz w domu wniosek i sprawdzasz, jaka jest nazwa i adres okręgu, w którym chcesz głosować. Wpisujesz swoje dane i oddaje to babeczce w urzędzie. Jest opcja, że wniosek dostaniesz do wypełnienia na miejscu, ale szybciej i łatwiej ogarnąć sobie okręg wyborczy w domu- w urzędzie szukasz tego na obszernych listach.
Jest opcja, że będzie trochę ludzi w kolejce.
@zodyn: Po pierwsze dziś jest ostatni dzień żeby to załatwić, po drugie tu:
https://bip.krakow.pl/?dok_id=3276⊂=procedura&proc=SA-30
w części "sprawę załatwia" masz trzy adresy w Krakowie gdzie, w zależności od miejsca gdzie chcesz głosować, musisz się udać, po trzecie druki w internecie mogą się nieco różnić, lepiej weź na miejscu, wypełnianie zajmie Ci minutę.

Ja byłem wczoraj na al. Powstania Warszawskiego, kolejka spora ale idzie szybko, czas pracy wydłużyli do 18:00.