Wpis z mikrobloga

@Ioannes: Nie wiem dlaczego dajesz to w cudzysłowie. Wg mnie przeprowadzili dość ciekawą analizę, chociaż może to tylko efekt śledzenia pierwszej dzisiejszej debaty, po której każdy wydawałby się ciekawszy.
  • Odpowiedz
@MalysZo: między innymi:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Smolar

Matka: Po agresji sowieckiej na Polskę 17 września 1939 znalazła się w Białymstoku. Została wtedy redaktorem sowieckiego okupacyjnego pisma propagandowego – „Wolna Praca” (później jego tytuł został zmieniony na „Wyzwolony Białystok”). Tu związała się z Herszem Smolarem, wówczas redaktorem sowieckiej gazety okupacyjnej pisanej w języku żydowskim „Białystokier Sztern”.

Ojciec: W 1926 został wybrany na członka Centralnego Żydowskiego Biura Komitetu Centralnego Komsomołu. Dwa lata później sekcja polska Międzynarodówki
  • Odpowiedz
@holy_mol: Dzięki, aczkolwiek nie wiem czemu wkleiłeś notkę o jego rodzicach. Na pewno niesie to ze sobą jakąś informację, ale ciężko jest ją ocenić, przecież nie byli oni jedynym bodźcem determinującym jego myślenie.

@Ioannes: Na pewno tutaj chciałeś to napisać? Nigdzie nie napisałem, że debata była "super" czy nawet dobra.
  • Odpowiedz
Dzięki, aczkolwiek nie wiem czemu wkleiłeś notkę o jego rodzicach. Na pewno niesie to ze sobą jakąś informację, ale ciężko jest ją ocenić, przecież nie byli oni jedynym bodźcem determinującym jego myślenie.


@MalysZo: Bo w inżynierii politycznej nie ma miejsca na przypadki?
  • Odpowiedz