Wpis z mikrobloga

#bekazprawakow

Terrorysta z ISIS:
- podąża za ideologią, której nie rozumie i wypacza (Islam)
- nienawidzi innych i deklaruje gotowość do walki z wrogiem
- opiera swój światopogląd w 100% na tym, co uczy go jego środowisko
- jest podatny na wszelkie manipulacje i nie wykazuje odrobiny krytycyzmu
- identyfikuje się zupełnie niesłusznie z postaciami historycznymi (Salah ad - Din, Ibnu Walid)
- kiedy otoczenie daje mu przyzwolenie na czynienie zła, czyni je

Prawak:
- podąża za ideologią, której nie rozumie i wypacza (patriotyzm)
- nienawidzi innych i deklaruje gotowość do walki z wrogiem
- opiera swój światopogląd w 100% na tym, co uczy go jego środowisko
- jest podatny na wszelkie manipulacje i nie wykazuje odrobiny krytycyzmu
- identyfikuje się zupełnie niesłusznie z postaciami historycznymi (Jan III Sobieski, ogólnie Husaria)
- gdyby otoczenie dało mu przyzwolenie na czynienie zła, czyniłby je

Zupełnie normalne pytanie do prawaków - w czym jesteście lepsi od terrorystów oprócz tego, że oni urodzili się tam a wy tu?
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wergiliusz: ja bym nie wsadzał wszystkich ludzi o poglądach prawicowych do jednego wora, bo znam wielu, którzy są bardzo kulturalnymi ludźmi z klasą szanującymi innych ludzi i pluralizm poglądów. Co mnie uderza to sposób wypowiedzi i kultura osobista wielu osób, które identyfikują się z tą ideologią. Wielu z nich nie potrafi konstruować normalnych zdań w języku Polskim, nie szanuje swoich rozmówców i używa argumentów ad personam często myśląc, że to jest merytoryczny argument.

W czasach XX lecia międzywojennego, gdy klasa polityczna była podzielona jak nigdy, społeczeństwo potrafiło rozmawiać. Kiedyś otrzymałem list od człowieka, który znał moją rodzinę, która mieszkała w Warszawie w tym okresie, a że ja ich nie znałem to list ten ma dla mnie dużą wartość bo jest pełen anegdot. Jedna z nich dotyczy podziału mojej rodziny na endeków i sanacje. Ten Pan, który był od sanacyjnej części mojej rodziny napisał ważne moim zdanie - "kiedyś ludzie różnili się dużo bardziej, ale przynajmniej potrafili się różnić".

Znałem też jednego profesora z UJ, który miał bardzo prawicowe poglądy, ale wszyscy go szanowali, bo każdego traktował jednakowo, a zapytany o politykę zawsze wyrażał się w sposób godny ostrego umysłu, który potrafi przedstawić argumenty, nie wyklinając i wyzywając od lewaków. Takich ludzi się ceni i to niezależnie od stronnictwa politycznego. Kiedyś też prowadziłem rozmowę z jedną z Pań profesorek i mimo, że była ona w opozycji demokratycznej
to cytowała jednego z komunistycznych profesorów. Powiedziała, że robi to, bo ten człowiek w przeciwieństwie na przykład do profesora Baumana nie wyrzekł się komunizmu i naprawdę w niego wierzył i wierzy do dzisiaj, nie wyrzeka się swojej przeszłości i
  • Odpowiedz
@Prokoxu111: Dobra, niech ci będzie - obejrzałem ten pierwszy filmik. Wyliczmy kłamstwa:

1. "Nie można nie chodzić do meczetu i być muzułmaninem"

Jednym z filarów islamu jest modlitwa pięć razy dziennie i tyle wystarczy. W Koranie napisano, że jeśli ktoś jest chory albo ma bardzo daleko do świątyni, nie musi do niej
  • Odpowiedz
@rainkiller: Zgadzam się, dlatego uważam, że jedyną różnicą między naszą skrajną prawicą a terrorystami jest ich środowisko. Obie grupy należą do tej samej kasty - ludzi pozbawionych asertywności i krytycyzmu, mających w sobie gniew który tylko czeka na eksplozję. Z tym że ląd połączony z Islamską bombą znalazł iskrę, a ląd połączony z niechęcią i ksenofobią naszej prawicy - jeszcze nie. I oby nie znalazł, bo przez kilka pokoleń będziemy
  • Odpowiedz
@Wergiliusz:
1. Rozumiem,że jak ktoś pójdzie do kościoła to od razu chrześcijanin

2.Stary Testament jest skasowany przez Jezuska i ważniejsze są przykazania,więc jak coś się nie zgadza z przykazaniami to nie może być to chrześcijańskie.(według twojej definicji żydzi to też chrześcijanie)

3.Ta,a ta baba-homoseksualistka z kościoła szwedzkiego (było na głównej) to może jest przykładny chrześcijanin. XD
Każdy z założycieli religii powiedział na czym ma się ona opierać.Odchodzenie od tych zasad
  • Odpowiedz
@Prokoxu111: Człowieku o czym ty do mnie mówisz? Odniosłem się bezpośrednio do słów zawartych w filmie - człowiek powiedział jasno, że nie można być muzułmaninem i nie chodzić do meczetu. Ja udowodniłem że można, a ty mi "Rozumiem,że jak ktoś pójdzie do kościoła to od razu chrześcijanin".

Stary Testament skasowany? Jakaś baba homoseksualistka? Przepraszam, ale nie rozumiem do czego się w ogóle odnosisz.
  • Odpowiedz
@Wergiliusz: a ja odnosiłem si e do reszty filmów.Najpierw obejrzyj,potem komentuj.Ja tam jakoś nie płacze,jak mam obejrzeć film niezgadzający się z moim światopoglądem,a ty marudzisz,bo "żółte napisy"... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Prokoxu111: Chętnie oglądam materiały filmowe przeciwne mojemu światopoglądowi, jeśli są wiarygodne i poparte badaniami bądź źródłami. Na filmiki typu "znam człowieka który zna człowieka którego znajomego siostra kiedyś została uderzona w twarz, bo nie nosiła burki" albo "byłem na jakimś zadupiu na Bałkanach i jadłem pizzę z szynką więc islamu nie ma nigdzie" zwyczajnie nie mam czasu. Obejrzałem jeden i na poczekaniu wyliczyłem kilka poważnych manipulacji, więc kierowany zwykłym rachunkiem
  • Odpowiedz
@RuskiHolmes: Zauważyłem, że prawica wypracowała sobie pewną specyficzną figurę retoryczną, która działa na zasadzie "rzut na taśmę" :D Kiedy wylicza jakieś argumenty, zawsze wyliczy ich na tyle dużo, że pomiędzy nimi zakamufluje jeden zupełnie nieprawdziwy (przyjmując optymistyczne założenie, że inne są prawdziwe). Ten ostatni argument zwykle jest najbrutalniejszy. Ten komentarz był tego idealnym przykładem - zrzucanie z budynków, wysadzanie w powietrze zabytków, niewolnictwo i "rzut na taśmę" - wycinanie łechtaczek,
  • Odpowiedz
@Wergiliusz: Prawica nie jest za niewolnictwem, gdyby była to przecież popierała by komunizm, a nie liberalizm. Czytałem komentarze nie ma tam nic o zrzucaniu ludzi czy braniu ich w jasyr więc pudło. Oprócz tego: troll napisał tak w komemcie =/= prawica tak twierdzi. Isis nie jest za wycinaniem łechtaczek? Musiałem coś pomylić, ale raczej w przeciwieństwie do polskiej prawicy nie są przeciwko, więc wystarczy zmienić na "przyzwalają na ". Co
  • Odpowiedz
@Prokoxu111:

.Stary Testament jest skasowany przez Jezuska [..,]

Cytat z Kazania na górze:
"Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić" Mt 5,17
  • Odpowiedz