Wpis z mikrobloga

@MarnaImitacjaTuwima: jak można być takim idiotą, żeby dawać stawki podatku, które nie są wielokrotnością 5 a najlepiej 10!
Wielki mi uproszczenie systemu podatkowego - stawki, których nie da się szybko przeliczyć.

P.S. Dziambor w tej kampanii pokazał, że jest zwykłym nieudacznikiem.
@MarnaImitacjaTuwima: nazywanie mnie hipokrytą używając argumentu do tezy której nie napisałem świadczy o byciu kucem ale petru. Nic o korwinie nie napisałem ale spoko. Takie same mają wyliczenia z dupy wszyscy kandydaci bo nie da sie wyliczyć zachowania ludzi.
@franekfm: od liczenia masz komputery (w tym kalkulator), a dla nich bez różnicy, czy od 37613,12 wyciągniesz 15, 16 czy 20 procent. chyba raczej ważne jest to, by podatki dawały oczekiwany wpływ do budżetu przy jednoczesnym możliwie niskim obciążaniu obywatela, by nie uciekał w szarą strefę.
@grzegorz-zielinski: ekipa budowlana bo na co dzień robi remonty jak się rozlicza z zamawiającym to na pewno ma przy sobie komputer z drukarką i od razu wystawia fakturę. Tak, tak, z pewnością ale chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości.
Tak samo wszyscy sprzedawcy na targach, oni z pewnością mają komputery na każdym stoisku.
@franekfm: Jak pracowałem w ekipie budowlanej to szef miał przy sobie zawsze kalkulator (a nawet dwa). Więc na miejscu już potrafił sobie policzyć na ile będzie musiał wystawić rachunek. Myślisz ze większość zawodów nadal jest w epoce kamienia lupanego, bo nim operują?

@Dejna93: Nie nazwałem Ciebie hipokryta. Nazwałem hipokryzja to, że nie które partie zarzucają nowoczesnej braku analizy ekonomicznej wprowadzenia danych rozwiązań podatkowych, mając dokładnie ten sam problem(czyli puste założenia
@MarnaImitacjaTuwima: pierwsze słyszę przeważnie to korwinowi zarzucają że nie ma danych jak obniżka podatków odbije się na budżecie bo tego nie wie nikt. Analizy takie są dokładne jak przewidywanie liczb totolotka. Ja zarzucam petru tylko i wyłącznie że jego ruch to nowa platforma która wyjechała do rządzenia na hasłach obniżki podatków 3x15 itp etc. Sory ale zadziwiająca ilość kandydatów na 1 miejscach jest z obozu po czy bronka. Dlatego mam duże
@grzegorz-zielinski: no to się jeszcze musisz dużo nauczyć o błędach zaokrągleń na fakturach, szczególnie w dużych firmach gdzie o groszowe różnice potrafią być wojny wielkie.

Weźmy np cenę 5zł brutto.
4,06 netto, od tego VAT 23% to 0,93 co daje łącznie 4,99;
4,07 netto, od tego VAT 23% to 0,94 co daje łącznie 5,01;
I nie ma takiej możliwości, żeby od ceny netto przy 23% VAT wyliczyć dokładnie 5,00.
Tak samo
@grzegorz-zielinski: jak Ty nie masz zielonego pojęcia o problemach wielkich firm z groszowymi zaokrągleniami. Niby takie proste a w rzeczywistości tyle reklamacji, że źle policzone!
I to idealistyczne pieprzenie nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości. Teoria teorią a praktyka mówi co innego.
@franekfm: podatek wielokrotności 5% niczego tu nie zmienia. 10% się zgodzę. Sam napisałeś:

jak można być takim idiotą, żeby dawać stawki podatku, które nie są wielokrotnością 5

i masz do mnie problem
@franekfm: wygodna także w systemie dwunastkowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) a go w odróżnieniu od powyższych (16 i 64) łatwo wyjaśnić nawet dzieciom przy okazji liczenia na palcach - masz na każdym z nie-kciukowych palców 3 fragmenty. 3x4 - 12 i voila. Przesiadka na lepszy system to kwestia akcji jak z walką z analfabetyzmem za PRL