Wpis z mikrobloga

Za nami XIV #wykopiworzeszow! Czas więc na #wykopiworzeszowpodsumowanie.

Czternaste już, prawie że comiesięczne wyjście z rzeszowskich piwnic uświetniliśmy przybyciem do K20 Pub. Powoli nasz wiecznie rezerwowany stolik okazuje się zbyt małym - tym razem na listę obecności wpisało się 18 osób, a przez całe spotkanie przewinęło się ich aż 20! Pojawiło się aż 3 osoby bez konta, dwie dobrowolnie i biedna @SweterWPaski, delikatnie przymuszana siłą, ale ja nic o tym nie wiem, ja nikogo nie oczarowałem, mam żółte papiery i każdy sąd mnie uniewinni! ( ͡ ͜ʖ ͡)

Niestety impreza miała charakter żałobny, a opłakiwane były boskie babeczki, których zabrakło. @aidil obraziła się na nas, mówiąc, że nie będzie dla naszej wygody pół dnia przy garach stała, że wszyscy mężczyźni są tacy sami i w ogóle to każdy z nas chciałby zrobić z niej kuchenną niewolnicę! Całe szczęście grupa wykopowych informatyków dowodzonych przez @piotrekkk zadbała o przekąski w czasie wieczoru zamawiając pieczone ziemniaczki. Znaczna część osób wzięła sobie do serca fakt, że nie będzie szans na wyjście z przegrywu, więc ziemniaczki jak zawsze cieszyły się większą popularnością niż różowe paski obecne na imprezie.

Głównym wydarzeniem wieczoru była oczywiście partyjka zapowiadane "Kalamabury edycja papieska, czyli Wykop w pigułce". Jak pokazać logikę różowych nie wskazując na @wrednota? Jak zmieścić się w dwóch minutach regulaminowego czasu, aby przedstawić gimby nie znajo? Niektóre hasła okazywały się zbyt trudne do pokazania - nikt nie zgadł, że @kamil_snk wskazując na siebie miał na myśli foreveralone. Całe szczęście wszystkie drużyny znalazły się na podium (bo było tylko 3 drużyny ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Nie do pokonania okazała się drużyna w składzie: @aidil, @aksog, @FriPuc i @mandrake13, która na dziewięć haseł nie odgadła tylko jednego, za to aż trzykrotnie zgadła hasło w 30 sekund gwarantując sobie potrójną premię punktową. Korzystając z tego, że @wrednota ma bana i nie może odpisać dodam nieskromnie, że jej drużyna przegrała, bo @wrednota xD

Pamiątkowe zdjęcie drużyny zwycięskiej pic rel - są różowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najszybciej odkrytym hasłem poszczycił się @Sarpens (@Sarpens nie lubi mówić o sobie w trzeciej osobie), który hasło 4konserwy zgadł poniżej 3 sekund. Wszelkie koneksje i powiązania wcale nie są przypadkowe ( ͡º ͜ʖ͡º)

Po zakończeniu kalamburów rozegrana została jeszcze partyjka w Time's Up! Rywalizację wygrał @kamil_snk, ale to @pordzio wywołał największą salwę śmiechu odgadując, że "żydowskie prawo" to...


Oczywiście atencyjność różowych pasków i @Sarpens'a nie mogła się nie skończyć pokazmorde na którym znalazło się 17 osób z czego:
- dwie można liczyć za cztery ((oo))
- 4 różowe paski, a nie jakby się mogło wydawać pięć (jeden to kuc ( ͡° ʖ̯ ͡°))
- 10 osób, które wie czym się różni średnik (;) od greckiego znaku zapytania (;) ( )
- przynajmniej 3 piwa Ciechan
- artystyczną wizję świętego Jerzego zabijającego smoka namalowaną na ścianie ()

pic related

Akcja zorganizowana pod hasłem:

wyjdź do ludzi

~przeciętny wykopowy specjalista na temat depresji i braku znajomych

#rzeszow
źródło: comment_ce87USRfH3iI5zdrnJzwb2gDLviu4VeB.jpg
  • 9