Wpis z mikrobloga

znacie #freelancer .com? Znacie, największy serwis z ogłoszeniami zleceń i wykonawców #webdev i #programowanie z całego świata. Jakieś 2-3 lata temu zaczynając przygodę z webmasterką miałem przyjemność wykonać tam parę prac, nienajgorzej i szybko zarobić no i czegoś się nauczyć. Po tym epizodzie pracowałem raz tu, raz tam, odbijając się od firm typu Januszex do Januszpol. Niedawno zrezygnowałem z przedłużenia umowy w jednej z nich, i tak siedzę na tym bezrobociu już prawie miesiąc, o hajs się nie martwię tylko o decyzję, jaką podjąć.

Otóż wiadomo, że w miarę zdolny i pracowity freelancer natrzaska cebulionów na freelancerke więcej niż aktualne zyski kopalń węgla w Polsce. Tylko, że ja już trochę pozapominałem co i jak, a przede wszystkim to nie mam pojęcia co tam nowego słychać w branży. Czy ktoś może aktualnie pracuję i zarabia w ten sposób? Co się zmieniło, może jakieś nowe niepisane zasady powstały czy coś? Albo często popełniane błędy nowicjuszy korzystających z freelancer.com itp. czy coś o czym powinienem wiedzieć?

Przeglądam najnowsze zlecenia z najmniejszą ilością zgłoszeń na powyższym serwisie, i np. zlecenie postawienia sklepu online z zabawkami, bez udziwnień, najniższa oferta 200$ czyli jakieś 700zł na rękę, za podpięcie ładnego szablonu pod jakiś CMS, skonfigurowanie i zapełnienie ciulstwem. Czy to jest dobry pomysł, aby chcąc nabić sobie nowych pozycji do tamtejszego portfolio zabierać się za takie gówna, czy może jest to czysta cebula z obu stron, a zleceniodawcą jest Janusz tylko że np. z Belgii, z którym pół roku będę walczył o zapłatę za skończone zlecenie?

A tak btw. opisane powyżej zlecenie to jedno z najmniej atrakcyjnych finansowo (walutą jest dolar), jak widzę inne to zaczynam sobie w głowie układać plan #!$%@?ć tam do usranej śmierci ( ͜͡ʖ ͡€)
  • 13
  • Odpowiedz
@ketorw: tak, ten przykład to padaka. Poza tym elance o niebo lepszy, ale też już się nie bawię raczej w zlecenia. Szkoda życia
  • Odpowiedz
@npsr: Zapomniałem na śmierć o elance, znam ale nigdy nie miałem nawet konta. Najwyższy czas ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobra, dwa tak duże źródła robótek napawają mnie już optymizmem (chcę uniknąć cebuli z polskich oferii itp.).

@rekt: Ja portfolio mam od początku wyjścia z ofertą do internetu, bo pierwsze zlecenia robiłem znajomym aż się nazbierało. Miałem na myśli kartę 'portfolio' w profilach freelancerów, bo tam trafiają
  • Odpowiedz
@Dolii: oo nie wiedziałem, dzięki za info, nie będę w takim razie tracił czasu na elance tylko skupię się na freelancer.com, a z biegiem czasu ogarnę mocniej upwork, jak ogarną do końca przejście czy tam jakieś zmiany.

Jednak czegoś przydatnego się dowiedziałem w tym temacie, a już myślałem, że ci mityczny 'informatycy 15k z mirko to czysta fikcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od siebie polecę freelanceria.pl, niby
  • Odpowiedz
@ketorw: i jak tam po 2 miesiącach, jak ci idzie? na freelancer.com jeszcze w lipcu składając parę ofert dziennie przynajmniej na jedną zleceniodawca mi odpisał, a teraz od września masakra, mega konkurencja, nie wiem co się dzieje.
  • Odpowiedz
@mcfreak: idzie mi tak, że dostałem ofertę pracy stacjonarnej w przyjemnej firmie, z pewną wypłatą i elastycznymi godzinami pracy ( ͡º ͜ʖ͡º) a nawet żadnego CV nie wysłałem. Mam jedynie konta na portalach freelancerskich, goldenline, linkedin etc.

czyli zaś poszedłem na łatwiznę, mimo, iż czuję, że mógłbym to rozegrać jak Kasparov swój gambit, ale jestem zbyt leniwy.
  • Odpowiedz
@mcfreak: aha i masz rację, sytuacja zrobiła się maksymalnie #!$%@?, szczególnie biorąc pod uwagę konkurencje z krajów, gdzie za dolara da się dzień wyżyć. To w sumie też przeważyło, iż wziąłem stacjonarkę, jaką mi zaproponowano.
  • Odpowiedz
@mcfreak: nie wiesz co piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) taki Hindus potrafi wykonać taki projekt, że szczęka opada. Za grosze. Spójrz w portfolia niektórych bardziej aktywnych.

A spójrz czasem w ich kody, jakie czarny głupim JSem potrafią. A taniej niż na aliexpress.

Postaw się w ich sytuacji, masz do wyboru albo postawić sklep za 200 dolców, albo #!$%@?ć miesiąc uwalony gównem za połowę tej kwoty albo mniej.
  • Odpowiedz