Wpis z mikrobloga

Vis – polski pistolet samopowtarzalny wz.35, konstrukcji Piotra Wilniewczyca i Jana Skrzypińskiego. Pierwotna nazwa pistoletu WiS, utworzona od pierwszych liter nazwisk konstruktorów, została na żądanie Departamentu Uzbrojenia zmieniona na Vis (łac. – siła). Według niektórych źródeł (m.in. czasopisma Guns & Ammo), pistolet ten jest jednym z najlepszych pistoletów wojskowych, kiedykolwiek wyprodukowanych
#polska #militaria #zainteresowania #technologia #bron
IroN44K - Vis – polski pistolet samopowtarzalny wz.35, konstrukcji Piotra Wilniewczyc...

źródło: comment_AO01FFctzzygKYrC83A7yQSHi2WmtFRZ.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@wycz: Nie! Mam nadzieje, że we internecie można znaleźć wszystko.
Nie no! Oczywiście grzeje. Tak naprawdę jeśli idzie o broń palną, to ciężko znaleźć konstrukcję, która jest nowatorska. Są nowe pomysły na podawanie amunicji lub układ broni, ale podstawowa zasada działania (zapłon amunicji, konstrukcja naboju itd.) się nie zmienia już od wieków... a za tym idzie praktycznie cała konstrukcja broni palnej. Także... ten... wszystkie klamki są kopią Borchardta.
  • Odpowiedz
@piotrasz: To ze zapłon czy konstrukcja amunicję się nie zmienia to nie znaczy ze nie ma różnicy między konstrukcjami. Na takiej zasadzie nie ma różnicy między pistoletem a rewolwerem, między ar15 a AK itp. Co oczywiście jest nieprawda bo różnice są znaczące.
  • Odpowiedz
@Variv: No Ok. Jak wolisz. Wspominałem o pistoletach (Borchardt, M1911, VIS), a nie rewolwerach, a tym bardziej karabinach, ale w sumie... rewolwery też niedaleko padają od jednego pomysłu na podawanie amunicji... Oczywiście! Wymyślić to - nie taka prosta sprawa, ale chyba nie ma wątpliwości, że zasada jest dość podobna i można wziąć każdy kolejny egzemplarz za kpię poprzedniego?
  • Odpowiedz
@piotrasz: Nie. Nie każda broń jest kopią innej. Są różnice konstrukcyjne która uniemożliwiają takie twierdzenia . Chociażby różne metody ryglowania co już wspomniałem.
  • Odpowiedz
Miałem okazję postrzelać na dniach otwartych fabryki w Radomiu. Przyjemny bardzo, małe kopnięcie jak na 9mm tyle że spust dosć twardy.
  • Odpowiedz