Wpis z mikrobloga

Co ten #orange, to ja nawet nie
Ja mam dwa numery, dwa abonamenty, Orange i T-Mobile. Jako że SIM Orange wsadziłem w tablet, kupiłem starter za 5 zł. Dawno nie miałem z tym do czynienia, w każdym razie wsadzam do telefonu, dzwonię na swój drugi, żeby go sobie zapisać, a tam się wyświetla mój stary numer. Patrzę na opakowanie i widzę "wybierz numer przy aktywacji" (czy coś takiego). Mnie się żadne numery nie wyświetliły, tylko praktycznie z miejsca karta wzięła sobie mój numer z abonamentu...

#wtf ##!$%@? #gsm @OrangeEkspert
  • 14
@prawdziwek: Nie, nie pomyliłem. Tej z T-Mobile w ogóle nie ruszałem, no a jedna Orange siedzi w tablecie, druga w drugim telefonie. Do tabletu kartę z abonamentu włożyłem jakieś 3 tygodnie przed włożeniem prepaida za 5 zł do telefonu...
@OrangeEkspert: Mam numer z abonamentu, który opłacam. Karta została włożona do tabletu, żebym miał Internet mobilny. Po jakimś czasie do telefonu, z którego ją wyjąłem, włożyłem kartę prepaid. Dzwonię na numer z T-Mobile i wyświetla się mój numer z abonamentu. Nie potrafię opisać tego prościej.
@OrangeEkspert: Nie wiem, jak to możliwe, ale wygląda na to, że nowa karta przejęła numer starej, bo stara coś nie działa w tym tablecie. Niby się wyświetla Orange 4G, jak włączę transmisję, ale strony się nie ładują. Zamienię miejscami i zobaczymy.
@prawdziwek:
@OrangeEkspert: Nie, naprawdę, WTF. Zamieniłem karty miejscami i jest to samo. Dwie karty, obie w telefonie działają, obie mają taki sam numer. Taka sama nazwa jest wyświetlana. A Internet mobilny nie działa pewnie dlatego, że zaktualizowałem tablet z KitKata do Lollipop, który jest podobno mocno niedopracowany...
@prawdziwek: @OrangeEkspert: Rozróżniam karty, stara jest już trochę podniszczona, a nowa wygląda jak nowa i ma małą naklejkę z literą S. Internet LTE działa elegancko. Po prostu wsunąłem kartę, ale jej nie docisnąłem tak, żeby 'zaskoczyła'.
Natomiast zrobiłem jak wygooglałem i numer faktycznie jest inny:

Zadzwoń pod bezpłatny numer *555, następnie wybierz 2.

Dziwne tylko, że w T-Mobile wyświetla się jako stary.

Temat do zamknięcia. ȍ ̪ ő