Wpis z mikrobloga

@pierre-van-hooijdonk:

Każdy nowy z DVBT ma opcję wyboru ścieżki dźwiękowej, napisów itd.

To jest co innego, też mam takie opcje w TV i mogę sobie wybrać w niektórych filmach na niektórych kanałach napisy z oryginalnym dźwiękiem albo lektora. Ale wyłączenie komentarza w meczu to inna sprawa i TV musi mieć odpowiednie funkcje, u Sony to jest chyba Live Football Mode, Samsungi mają tryb piłki nożnej, Toshiby separację dźwięku, ale takie
  • Odpowiedz
@Murzinio: Wystarczy, że nadawca przesyła dwie ścieżki dźwiękowe - to co dostaje od producenta sygnału (czyli dźwięk trybun) i drugą, z nałożonym dodatkowo komentarzem. Identycznie jak te opcje z oryginalną ścieżką dźwiękową filmu i ścieżką z lektorem. TVP udostępniała takie coś na Euro 2012 i można było sobie włączyć Szpaka. Eurosport udostępnia ścieżki z komentarzem w paru językach. Zależy to tylko od woli stacji telewizyjnej.

To o czym piszesz to
  • Odpowiedz
@pierre-van-hooijdonk:

To o czym piszesz to są zupełnie inne rzeczy - procesor dźwięku w TV obrabia go tak aby wyciszyć komentatora i wzmocnić odgłosy trybun.


No ja sam mówiłem że chodzi mi o co innego, bo z takim czymś można sobie wyciszyć to pieprzenie w każdym meczu a nie być zależnym od sposobu w jaki jest transmitowany dźwięk na danym kanale.
  • Odpowiedz