Wpis z mikrobloga

Na głównej już dwa znaleziska z płomieniem o wielkiej zdradzie narodowej. Zanim napiszę te słowa oba pewnie przekroczą 1000 kopnięć. Komentarze wiadomo, trzymają poziom. Wg wykopu Quisling, czy Petain to przy Kopacz mały pikuś. Wszystkie możliwe psy wieszane. Wykopowicze odkryli od jakich narodów PO wzięło w łapę (nie ma niespodzianki: Żydzi, Niemcy, Ruscy).

Czym właściwie jest ta zdrada? Otóż w/s uchodźców Polska nie zagłosowała tak jak reszta tzw grupy Wyszehradzkiej i Rumunia (jedyne kraje które się sprzeciwiły).

Czym jest wspomniana Grupa Wyszehradzka? Jest to raczej nieformalna platforma dyskusyjna dla państw regionu. Coś a la Trójkąt Weimarski (PL-DE-FR).
Czy jest to jakiś formalny sojusz? Nie.
To może chociaż nieformalny? Nie.
Czy Polska obiecywała cokolwiek w tej sprawie "sojusznikom"? Nie.
I najważniejsze. Czy gdybyśmy dochowali "sojuszu" czy to cokolwiek by dało?
Nie. Pomysł poparła większość krajów UE i kilku "wolonatiuszy" spoza Unii.

Jeszcze dla porządku tylko przypomnę jak zachowywali się nasi "sojusznicy" wobec nas w ostatnim czasie.
Węgry - ruski koń trojański. Aktywnie wspierają rosyjską politykę energetyczną (http://www.cire.pl/item,101127,1,0,0,0,0,0,wegry-chca-budowac-south-stream-pomimo-sankcji-ue-wobec-rosji.html)bezpośrednio zagrażającą polskiej racji stanu. Po cichu popierały Rosji w/s Ukrainy. No ale wypok wie swoje, bo Orban od czasu coś palnie o wiecznej przyjaźni Polsko-Węgierskiej wiec jest co na Kwejka wrzucić.
Czechy, Słowacja - aktywnie blokowały nakładanie sankcji na Rosję(http://wyborcza.pl/1,76842,16569250,Czechy_i_Slowacja_zablokuja_sankcje_wobec_Rosji_.html), mimo że to ewidentnie godziło w Polskie interesy na wschodzie. Słowacja dodatkowo wspiera rosyjską politykę energetyczną. (http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1454816,Gazociag-Turecki-Rosja-ma-gazowego-sojusznika-Slowacje)
Rumunia - nie jest członkiem GW, ale nagle awansowała do naszych "sojuszników" po tym jak sprzeciwiła się imigrantom. Brak jakichkolwiek znaczących wspólnych przedsięwzięć z PL w ostatnim czasie.

Super sojusz bulwo!
#bekazprawakow #4konserwy #neuropa #polityka
  • 40
  • Odpowiedz
Na głównej już dwa znaleziska z płomieniem o wielkiej zdradzie narodowej. Zanim napiszę te słowa oba pewnie przekroczą 1000 kopnięć.


@robertvu: ja niedawno przeglądałem i były prawie same z tagami V4, zdrada, grupa wyszehradzka , imigranty
  • Odpowiedz
Quisling, czy Petain to przy Kopacz mały pikuś


@robertvu: #!$%@? porównanie, ani Quisling, ani Petain nie zdradzili swoich państw. Wręcz przeciwnie - działali w ich interesie, poświęcając dla swoich ojczyzn życie, wolność i honor.
  • Odpowiedz
Spuchłem. xd


@BezdomnySkynet: Jeśli w polskim interesie nie jest silna, proeuropejska i niezależna od Rosji Ukraina to nie mam zielonego pojęcia co jest.

: #!$%@? porównanie, ani Quisling, ani Petain nie zdradzili swoich państw. Wręcz przeciwnie - działali w ich interesie, poświęcając dla swoich ojczyzn życie, wolność i honor.


@Wawilen_Tatarski: Ale k##wy z logiki to ty nie rób. Jeśli kolaboracja z okupantem w imię jakichś mikrych korzyści nie jest zdradą
  • Odpowiedz
@Polandball: Ale co w ogóle mają do tego Niemcy skoro o podziale uchodźców decydują wszystkie państwa UE, a my i tak przyjmiemy ludzi z Grecji czy Włoch, nie z Niemiec. Niemcy nic na tym nie zyskują. Tu chodzi o zachowywanie się jak partner do rozmów i działania razem, a nie jak wróg. Cała Unia musi sobie poradzić z tym problemem. Nie ma innego wyjścia, a to są ludzie, którym trzeba pomóc
  • Odpowiedz
@robertvu:
Pozatym prawdziwy z ciebie wykopek - nie widzisz, że odrzucenie imigrantów leży w naszym interesie, dlatego nasze wyłamanie się jest tym bardziej idiotyczne!
To tak jak wtedy Orban do nas przyjechał,a digger robił mu fochy o podpisanie korzystnej dla nich umowy z Rosją - dokładnie tak samo teraz Polska zachowała się w Brukseli, jak gówniarz w piaskownicy i zamiast dbać o interesy własne dba o interes Niemiecki.
  • Odpowiedz
bo Orban od czasu coś palnie o wiecznej przyjaźni Polsko-Węgierskiej wiec jest co na Kwejka wrzucić.


@robertvu: Ja widziałem jakieś memy, gdzie wychwalali Orbana jako - uwaga - Słowianina xD
  • Odpowiedz
Jeśli w polskim interesie nie jest silna, proeuropejska i niezależna od Rosji Ukraina to nie mam zielonego pojęcia co jest.


@robertvu: Sam Korwin nie wie. Raz mówi, że chce Ukrainy silnej, innym razem, że słabej xD A skoro Korwin nie wie, to Wykopki też.
  • Odpowiedz
Ale co w ogóle mają do tego Niemcy skoro o podziale uchodźców decydują wszystkie państwa UE, a my i tak przyjmiemy ludzi z Grecji czy Włoch, nie z Niemiec.


@dreaper: Ale tak (że to dyktat Niemców) powiedziały niezależne media, więc tak jest!
  • Odpowiedz
A gdzie ta Niemiecka solidarność z Polską przeciwko Rosjanom? Leży na dnie Bałtyku i nazywa się Nord Stream.


@Polandball: A może tak coś własnego, a nie hasełka przeklejone z prawej części Internetu?
  • Odpowiedz