Wpis z mikrobloga

Mireczki - jutro rozmowa kwalifikacyjna na studia doktoranckie i zaczynam się denerwować. Dajcie plusa na dodanie mocy ;D...
#lodz
  • 37
  • Odpowiedz
@mattommottam: Nie, akurat nie. Robię to głównie dla siebie, żeby powiększyć swoje umiejętności oraz poprawić kwalifikacje zawodowe (głównie chodzi o wiedzę, którą tam zdobędę).

@MarianKolasa:


@Dusiaklaudusia: UŁ, EkSoc, Socjologia (Organizacji i Zarządzania)
  • Odpowiedz
@thus: jeśli masz zamiar zrobić wszystko jak należy, a nie przypisywać stare wyniki badań i publikacji od nowa, to życzę wytrwałości i samozaparcia w dążeniu do celu - powodzenia
  • Odpowiedz
@adeekk1989 @Gacrux : W takim razie, żeby to było trochę bardziej jasne:
1. Nie potrzebuję uczelni, żeby zarabiać pieniądze.
2. Pisałem wcześniej - Socjologia Organizacji i Zarządzania.
3. Doktorat będę pisał z zakresu kultury organizacji.
4. Badania pomogą wielu firmom, w których będę robił te badania, "ogarnąć się".
5. To wpłynie na to, ze takie Mirki jak wy będą miały lepsze środowisko pracy ;)
6. Po badaniach napiszę o tym książkę, więc
  • Odpowiedz
@thus: widzę, że optymistycznie zakładasz, że ludzie tworzący biznesy będą czytali książki z zakresu socjologii. Nie liczyłbym na to. :)

ale powodzenia oczywiście życzę:)
  • Odpowiedz
@deroo: Nie, oczywiście, że nie ;). Tacy ludzie zazwyczaj czytają książki a'la "poradnikowe". Niemniej jednak takie klasyki jak książki Jimma Collinsa pokazują, że jednak ta się przeprowadzić świetnie badania naukowe i na ich podstawie dojść do fenomenalnych wniosków, a później dobrze to sprzedać. Zresztą jedna z najlepszych książek na świecie na temat zarządzania ("Po pierwsze złam wszelkie zasady", Buckingham i Coffman) została napisana na podstawie badań socjologicznych :).

@pjotregg: Dziękuję
  • Odpowiedz
@thus: Ja jestem po rozmowie i spox, nie ma sensu się spinać, bo to w niczym nie pomoże. Ta rozmowa to nie jest aż tak poważna jak się wydaje, trzeba zrobić dobre wrażenie. Jak w życiu :D
  • Odpowiedz