Wpis z mikrobloga

@mk321, dzieki, ale znam. Wiesz, mnie interesuje zaawansowany javascript (javascript sam w sobie - doswiadczenie w programowaniu mam), a tutaj zaawansowanego nie widze. Plus do tego zeby mial jakies odznaczenie na linkedin, fajnie tez zeby to byl taki kurs interaktywny, jak codeschool. Niby jest Lynda.com ale z tego co widze to zeby dostac certyfikat tam wystarczy po prostu obejrzec materialy video. A nie o to mi chodzi :P
@vydyah: Uważasz, że certyfikaty są takie ważne dla przyszłego pracodawcy? Wydaje mi się, że tylko na HRach robi to wrażenie, ale jak rozmawiasz z programistą to zwykle zadaje ci jedno ale to zajebiście ważne pytanie 'Co ostatnio napisałeś z czego jesteś dumny?' (może bardziej po polsku [pijezwykopemwiecciezkozgramatyka]) albo 'Jaki największy projekt napisałeś?'
Wydaje mi się, że lepiej napisać jakiś własny projekt niż bawić się w certyfikaty.
@dzisiajtak: tak, to prawda. Ale dla mnie taki certyfikat to motywacja do nauki. Wiesz, np C++ jest tak zajebiscie zaawansowany i skomplikowany, ze nie ma potrzeby - np w wypadku robienia jakiegos projektu - z tego korzystac. A interesuje mnie to i pomyslalem ze polacze moja chec nauki od razu z mozliwoscia uzyskania certyfikatu.
Ale tutaj mówimy o javascripcie, a nie o C++.
Codeschool ma za prosty poziom? (nie wiem, widziałem tylko kilka filmików na YT, które faktycznie zawierały absolutne podstawy).
Może microsoft ma trochę bardziej zaawansowane rzeczy, chociaż trochę w to wątpię: http://www.microsoftvirtualacademy.com/ .

Co miałoby się znaleźć w takim certyfikacie?