Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty Panowie w jakim języku pisze się te całe kryptowaluty C ++ ? Ruby? A może połączenie różnych języków? Czy np Bitcoin jest napisany w czystym C ++ ? Chcę poznać geniusz tego coina BTC. A uczę się Ruby i C ++ a najłatwiej czegoś uczyć się na przykładach.
#bitcoin
  • 23
  • Odpowiedz
@FarmazonowyMsciciel: no portfel rozumiem że w C++. Ale chodzi mi o sam czysty kod BTC bo rozumiem że BTC jest po prostu kodem programistycznym. I moje pytanie: Usiadł sobie satoshi i napisał kod BITCOIN i jakiego użył do tego języka programowania??? no bo jakiegoś użył prawda? Dlatego zapytałem czy to C++ czy może Ruby a może połączenie różnych języków?
  • Odpowiedz
@Alphabet: kiedyś jak skończysz gimnazjum, pójdziesz do jakiegoś technikum informatycznego lub później jeszcze na studia informatyczne, to dowiesz się o takich pojęciach jak "algorytm", "sieć", "protokół"... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak w prostych słowach, ogólnie - chodzi o to, że za pomocą języka programowania odbierasz i wysyłasz "sygnały" do sieci Bitcoin. Mało ważne jest to, w jakim języku napiszesz program, który będzie w stanie komunikować się
  • Odpowiedz
@lol_nope: hmmm czyli satoshi rozumiem napisał program portfela BTC tak? A jak powstała sieć blockchain :) Kurcze wszyscy wiemy że jest BTC że jest fajny itd ale jak to wszystko powstało w głowie Satoshiego ? Może inaczej czy ktoś może napisać na zasadzie np schematu blokowego czym jest blockchain, jak powstał i jego powiązanie z portfelem BCT. Dlaczego przed Satoshim nikt nie wpadł na pomysł blockchain ? czy to było
  • Odpowiedz
@Alphabet:
Czemu nikt na to nie wpadł pierwszy?
Nie chodzi o konstrukcję BC
Po prostu wcześniej nie było potrzeby na anonimową walutę.
Popularyzacja komputerów, Internetu i rosnąca inwigilacja państw spowodowała że powstała luka i znalazł się ktoś kto wymyślił rozwiązanie.
  • Odpowiedz