Wpis z mikrobloga

  • 0
@bios16: tylko mechaniczne, kwarce jakoś do mnie nie przemawiają. To radziecka Pobieda, chociaż totalnie nie mam pojęcia jak ją datować. Pasek jest jaki jest, tez wolałbym żeby był z epoki ;).
  • Odpowiedz
  • 0
@mlodosc: nie mam bladego pojęcia jaki był oryginalny, nie zdążyłem jeszcze zrobić rozeznania. Zegarek jest dość mały, bałem się, że na pasku bez podkładki trochę śmiesznie wyglądałby na ręce. Poza tym paski z podkładką fajnie mi się kojarzą, mój dziadek nosi Łucza na takim pasku ;).
  • Odpowiedz
  • 1
@mlodosc: Teraz będzie ciężko, jestem poza domem, ściemnia się i mam tylko telefon do robienia zdjęć. W weekend mogę zrobić inne zdjęcie, wrzucę i zawołam :).
  • Odpowiedz
  • 0
@mlodosc: ja prosty chłopak jestem, biały z czarnym zestawiam i gra :D. Tak serio to odebrałem ten zegarek wczoraj bez paska i dzisiaj przed wyjazdem na szybko kupiłem cokolwiek, żeby móc go nosić. Wstyd się przyznawać ile ten pasek kosztował :D.
  • Odpowiedz
@AdamFrey: Bardzo często widziałem Pobiedy z takimi paskami, więc jak dla mnie pasuje idealnie. Co do wieku, ekspertem nie jestem, ale obstawiał bym lata 80. Żeby to dokładnie sprawdzić musisz otworzyć zegarek i zobaczyć mechanizm, po tym dojdziesz lata produkcji bez problemu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Whitewizard: nie miałem jeszcze okazji go otworzyć, ale będę musiał bo dość solidnie przyspiesza. Myślę, że z drobną regulacją poradzę sobie sam. Co do mechanizmu to zdążyłem wyczytać, że siedzi tam prawdopodobnie ZIM 2602. To mechanizm z końca lat 50, ale do kiedy używano go w zegarkach - tego nie wiem.
  • Odpowiedz