Wpis z mikrobloga

@Derez:

potrzebuje kupić jakis dobry laptop.

Kup starego thinkpada t420 za 800 zł. :P

Mój budżet to jakieś 3,5 tyś pln doradzcie co kupić.

Musisz to bardziej doprecyzować, do czego to ma być laptop, jakie wymagania itd.
@Derez: jak nie potrzebujesz grać to brałbym macbooka air.

8h na baterii, ultra lekki. Na studia idealny.
Sam pracuje, jakiś czas temu kupiłem MBP i to był świetny wybór.

MBA dostaniesz już za jakieś 3800.
via Android
  • 0
@fronter: nie jestem jakimś wybitnym graczem ale czasem pograć lubię wiec fajnie było jak by przy jakis najprostszych gierkach się nic nie cieło
via Android
  • 0
@Pustulka: fajnie żeby jakieś cesy czy inne badziewia się nie cieły, no i nie wiem czy jakaś informatyka go nie zagieła ( w sensie przedmiot nie kierunek )
via Android
  • 0
@czikapu: dziś PAN w media powiedział ze ma #!$%@? matryce i ze ogólnie nie poleca czy to prawda ? Bo tez mi się najlepsza opcja jak za taka kasę wydaje
@Derez: ja tez slyszalam i czytalam takie opinie o swoim lenovo, ale mnie ten problem na razie (od 3 lat) nie dotyczy. Podejrzewam, ze po prostu matryce nie sa najmocniejszym elementem tych lapkow. Ale gwarancja jest door to door, wiec nie powinno byc problemu:P
@Derez: Jeśli chcesz laptopa wydajnego bierz tego Y50-70, jak coś "ładniejszego, cieńszego" to chyba jakiś Zenbook od Asusa będzie ok. Jak chcesz bawić się w nowy system i użerać z jego innością to bierz Macbooka. Wtedy masz sprzęt, który działa najdłużej na baterii/jest najcieńszy etc., ale ma znacznie niższą wydajność, mniej portów oraz jak coś ci w nim "padnie" to nie wymienisz tej części. (W lenovo możesz dołożyć RAM w bardzo
@Derez: Jak będziesz grał w jakieś mało wymagające gry bierz jakiegoś Zenbooka, 13" ponieważ lepiej się prezentuje i jest bardziej mobilny :) Lenovo to laptopy bardziej "stacjonarne", ale jak już wspomniałem, oferują największe możliwości co do samodzielnej naprawy/upgrade'u.
@Derez:
Ta matryca IPS jest bardzo przeciętna, ale nie jest zła y50-70 z i7 i 960m jest faktycznie najwydajniejszą konstrukcją do 3.5, ostrożnie się obchodź z klapą matrycy.

Jak będziesz grał w jakieś mało wymagające gry bierz jakiegoś Zenbooka, 13"


@czikapu: ux303ln pewnie którego miałeś tutaj na myśli ma trochę niedopracowaną konstrukcję, bo relatywnie za często pojawia się problem z zawiasami.
@Derez: Decydujac sie na y50, zwroc uwage na ,,bleeding'', zbyt mocno uwierajaca ramka na matryce tworzy biale przeswity. Jest to model najlepszy w stosunku cena/wydajnosc, mowiac o wersji z 960m, co do matrycy jest naprawde spoko, niebo lepsza niz stosowano w wersji 860m. Co do wykonania to sa lepiej wykonane laptopy, aczkolwiek cena jest wieksza. Z doswiadczenia wiem, ze sa to calkiem wadliwe modele na 100 sprzedanych 15, okazało sie popsute,