Wpis z mikrobloga

Mam problem z Wordpressem, albo OVH. Postawiłam stronę na localhoscie, wszystko pięknie śmiga, tylko nie mogę jej przenieść. Próbowałam najpierw wtyczkami (Duplicatorem i WP Clonem), ale wyskakiwał jakiś błąd i nie szło. Zaczęłam ręcznie,zainstalowałam WP 4.3, przekopiowałam najpierw folder wp_content (bez problem), zalogowałam się na php my admin, usnęłam bazę danych, i gdy chciałam importować backup wykonany przy pomocy WP DBMenager to wyskoczyła informacja, że niemożliwe jest nawiązanie bezpiecznego połączenia. Teraz podejrzewam, że przenoszenie wtyczkami też się rozłożyło na przenoszeniu bazy danych. Co robić? Jak żyć? Męczę się z tym już 12 godzin i będę dozgonnie wdzięczna, jak mi ktoś podpowie rozwiązanie.
#wordpress #pytanie #kiciochpyta #ovh
  • 4
@Kazus:

jakiś błąd


ok

Skoro wyskakuje teraz błąd z połączeniem, to po prostu to zignoruj. Jak wygląda komunikat? Spróbuj wrzucić adminera do katalogu i przez niego zaimportuj bazę.
@Rst00: "jakiś błąd" bo teoretycznie kończyło instalację wtyczką, przestawało się ładować/pokazywać, że trwa jakiś proces, a po odświeżeniu Wordpress kierował do ponownej instalacji WP (jak po wrzuceniu plików na folder i wejściu w wp-admin/install.php) po wypełnieniu danych pokazuje, że instalacja nie powiodła się, bo WP jest już zainstalowany. Po zalogowaniu pokazuje czystego WP 4.3
Komunikatu o braku możliwości bezpiecznego połączenia nie mogę zignorować, bo po prostu nie łączy i nie pozwala
@Kazus: ale gdzie się nie da wejść? Najlepiej zrób tak:
1. Wywal wszystko z katalogu na serwerze ovh
2. Wyeksportuj plik bazy z localhosta i zrób kopię.
3. W pliku sql zamień wszystkie wystąpienia "localhost" na nazwę domeny na którą chcesz wgrać (np. Notepadem++)
4. Wgraj bazę przez phpMyAdmina, a jeżeli się nie da to wrzuć na serwer adminer.php i tam wgraj
5. Wrzuć wszystkie pliki z localhosta na serwer
6.
@Rst00: Jeszcze raz dzięki i jutro będę próbować. Kilka dni temu zachwyciłam się prostotą WP (w porównaniu z Joomlą), a teraz mam trochę dość. W Joomli przynajmniej z przenoszeniem nigdy nie miałam problemu. Ale myślę, że Adminer może rozwiązać sprawę.