Wpis z mikrobloga

Mirki drogie.

Ponieważ konkurs ładnie idzie pomyślałem, że w międzyczasie przybliżę Wam trochę proces tworzenia reprodukcji.

1) W pierwszej kolejności musi być plik. Pliki mamy głównie z prac nad albumami (np. ten). Zdjęcia obrazów były wykonywane lustrzankami cyfrowymi (pełna klatka) wraz z paskami kolorystycznymi/kalibracyjnymi aby wszystko było git.
2) Taki plik wrzucamy do Photoshopa, zmieniamy mu rozmiar na docelowy, dorabiamy "odbicia lustrzane" na bokach i zapisujemy w formacie TIFF z profilem kolorystycznym Fogra 39.
3) Tiff wrzucamy do RIPa (oprogramowanie ripujące jest jak sterownik drukarni tylko trochę bardziej zaawansowany), który umożliwi wydrukowanie na naszej maszynie (Epson 9900 Stylus Pro). Tu ważna informacja - drukujemy tylko na oryginalnych tuszach. Druga ważna informacja - jest to druk pigmentowy oparty o wodę i w przeciwieństwie do druku solwentowego jest totalnie nieszkodliwy dla zdrowia (większość tanich wydruków na płótnie jest drukowana solwentem - wierzcie mi, nie chcecie tego świństwa w domu).
4) Wydrukowane płótno przez chwilę będzie wisieć aż zostanie naciągnięte lub wysłane w tubie.
5) Naciągnięte obrazy są foliowane i czekają na wysyłkę lub na zakup (mamy kilka "na stanie" gdyż czasem klienci przychodzą i chcą coś "na już").

Tak to pokrótce wygląda. W razie pytań postaram się odpowiedzieć w miarę szybko.

Ps: Dla ciekawych - naszym RIPem do plotera jest Wasatch i sprawuje się całkiem dobrze.
Pss: Dla purystów - faktycznie nasz ploter nie jest ploterem. De facto jest to maszyna wielkoformatowa. Ploter jest do wydruków projektów z programów dla projektantów takich jak np. CAD.

#beksinski #sztuka #druk #reprodukcje
boszart - Mirki drogie.

Ponieważ konkurs ładnie idzie pomyślałem, że w międzyczasi...

źródło: comment_zPqcQ8F7VSN8stw0ddTHwoKXgdyVZynD.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz