Wpis z mikrobloga

Chyba trzeba będzie napisać mini poradnik, z nazwami wszystkich ulic w Zakopanem i co 2 dom wpisać na listę udostępniania noclegu.

@jaro07: przystępnie cenowo? całe Zakopane, oprócz hoteli. Jest wrzesień, końcówka sezonu. Znajdziesz wszędzie.
  • Odpowiedz
@Nebayh: Wiesz co, ciężko mi się ustosunkować do tego pytania. Pierwszy raz jadę do Zakopanego. Nie jestem zmotoryzowany, więc dobrze by było jak by jakieś większe sklepy były w dogodnych odległościach, ale też nie jest to warunek konieczny. Dobrze by było jakby w niedalekiej odległości było gdzie pobiegać i był gdzieś niedaleko przystanek tych busów, które dowożą ludzi do miejsc startowych większych wycieczek.
  • Odpowiedz
@Nebayh: Zakopane kojarzy mi się z januszami, grażynami, sebami i karynami, którzy jeżdżą "w góry", żeby połazić po Krupówkach i wyjechać na Gubałówkę, a później pochwalić się na fejsbuku, że byli w górach. Na studiach przypadkowo zgadałam się z jednym (jak się później okazało) sebą, który powiedział, że uwielbia jeździć w góry! Podjarałam się, myślałam, że będzie o czym pogadać, wymienić się wspomnieniami, doświadczeniami, może nawet wspólnie wyskoczyć na szlak?
  • Odpowiedz
@Nebayh: Zakopane leżą w Tatrach. Nie byłam (nie nocowałam) w innym polskim mieście w Tatrach. Autor pyta o Zakopane, a my rozszerzyliśmy (nawet nie wiem, czy słusznie) temat ogólnie na Tatry. Może autor nawet nie zamierza zdobywać szczytów, tylko odpocząć od codzienności gdzieś w wakacyjnym miejscu z pięknymi widokami na góry.

No i chyba właśnie przez to, że za każdym razem przed wyjściem w wysokie góry / po zejściu w doliny musiałam przedostać się z / na kwaterę przez ulice Zakopanego, to tak nie przepadam za pobytem po naszej stronie.

Na Słowacji nocowałam m.in. w tych miejscach:
Kieżmarskie
  • Odpowiedz
@faramka: Nie wiem dla czego, ale otworzyło mi tylko jedną stronę z tych co podałaś. Pierwszy raz jadę w góry, więc zacznę od Zakopanego. Nie nie będę Januszem, chcę zdobyć jak najwięcej, jak najciekawszych szczytów, jednak z odpowiednim umiarem. Na następny rok może spróbuję opcji ze Słowacją. Jak wygląda tam życie w mieście, jakieś lokale gastronomiczne, sklepy, komunikacja(angielski czy łamany słowacko-polski ;) )?
  • Odpowiedz
@jaro07: a bo do linków dokleił się ten zamykający nawias... trzeba go usunąć z adresu.
Niektóre kwatery to zadupia, kawałek do sklepu. W niektórych są restauracje, więc obiad można zjeść na miejscu.
Dogadasz się "po naszemu" ;)

Udanego urlopu, wypoczynku, dobrej pogody i pięknych widoków. Liczę na jakieś zdjęcie po powrocie!
  • Odpowiedz
  • 0
@jaro07: my ostatnio z niebieskim nocowalismy w szarotce (schronisko młodzieżowe) blisko dworca (tam też odjazd wszystkich busików) i biedronki czynnej 24h :D cena ok 40 zł/dobę. Chociaż może na dłuższy czas znajdziesz coś tańszego. Noclegiem bym się nie martwiła dużo wcześniej - tam zawsze stoją naganiacze w okolicy dworca, wiec cos na pewno znajdziesz a może i wytargujesz cenę ;)
  • Odpowiedz