Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić coś do czytania pdf, zastanawiam się nad #tablet ze względu na jego uniwersalność na rzecz czytnika (np. kindle). Bardzo zły jest to pomysł? Generalnie to lubię dotykać papier, ale chciałbym się przerzuć na formę elektroniczną jednak...

#pytanie
  • 16
  • Odpowiedz
@przemytnik: kindle (jak każdy czytnik e-ink) ma gigantyczną zaletę - nie męczy wzroku tak jak tablet. Jeśli chcesz tylko czytać, kup czytnik. Mam i to, i to, próbowałem czytać na tablecie ale to nie to samo.
  • Odpowiedz
@przemytnik: Jesli do czytania do tylko czytnik, ekran nie męczy wzroku, nie świeci po oczach (chyba że wybierzesz coś z podświetleniem, ale to i tak jest inna bajka niż tablet), bateria trzyma 1-2 tygodnie. Imho bierz czytnik, chyba że koniecznie musisz śmigać na nim jeszcze po necie i w gierki to wtedy wyboru wielkiego nie ma i zostanie tablet ;)
  • Odpowiedz
@Tizukk: Gierki mnie najmniej interesują, a czytać będę głównie wieczorami więc jakieś podświetlenie byłoby dobrym rozwiązaniem. Ciężka sprawa tym bardziej, że najbardziej lubię papierowe wydania :)
  • Odpowiedz
@przemytnik: Na pewno miałeś na myśli pdf, a nie ogólnie ebooki (które są zazwyczaj dostępne w formatach epub/mobi)? Bo jeśli konkretnie chodzi ci o ten format to bardzo odradzam Kindle'a, który przeciętnie sobie z tym radzi. Tabletu do czytania używałbym tylko w przypadku książek pdf i np.kolorowych komiksów.
  • Odpowiedz
@przemytnik: Ja mam Kindle'a (a właściwie to nawet dwa) i uważam to za świetny zakup.

Czytałeś kiedyś powieści mające kilkaset stron na komputerze? Ja próbowalem (m.in. na laptopie, leżąc w miarę wygodnie na łóżku) i po kilkunastu minutach zaczynałem odczuwać zmęczenie -- z ekranami e-ink takiego problemu nie ma, bo to nie jest "wyświetlacz", tzn nie świeci ci światłem po oczach. Znam osoby, które na telefonach z małym ekranem (mieszczącym
  • Odpowiedz
@b0530e75d096fb594dc4ac1c28ef52ba: Na baterii mi szczególnie nie zależy. Na laptopie ciężko się czyta, trzeba praktycznie ślęczeć w jednej pozycji na fotelu, kiepsko się przykładowo położyć z taką "książką", na telefonie (4,5 cala) próbowałem coś czytać ale to męczarnia z taką drobnicą.
  • Odpowiedz
@przemytnik: Też najbardziej zawsze lubilem papierowe (trochę jak gry pudełkowe vs cyfrowe), ale po zakupie czytnika i zmuszeniu się do przeczytania paru książek na nim, obecnie przesiadłem się w całości na e-papier, spróbuj i zobaczysz że to naprawdę fajna opcja - czytnik lekki, trzyma na baterii jak głupi, dobry ekran, można powiększać/pomniejszać czcionkę w razie potrzeby, sam zapamięta gdzie którą książkę skończyłeś itp, naprawdę fajna opcja :) ale trzeba dać
  • Odpowiedz