Wpis z mikrobloga

Fakty o aferze Andrzeja Dudy
O co gazeta Lisa oskarża prezydenta? O to, że podróżował na koszt Sejmu do Poznania, żeby prowadzić wykłady na prywatnej uczelni.
Ile Andrzej Duda wydał na noclegi i kilometrówki? W latach 2012-2014 wydał 11 tys zł. na 17 przelotów i 6 noclegów.
Czy Duda mógł jeździć na wykłady do Poznania na koszt Sejmu? Mógł i nawet jeśli jeździł tam na prywatne wykłady to nie złamał prawa. Darmowe przejazdy i przeloty na terenie kraju niezależnie od celu podróży gwarantuje posłom ustawa http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19960730350 (art. 43)
Dobra, a co z tymi noclegami? Było ich sześć w ciągu niecałych dwóch lat. Według Neewsweeka noclegi były związane z wykładami jakie Duda prowadził w Poznaniu. Gazeta twierdzi, że Duda wyciągał na to kasę z kancelarii sejmu, a na fakturach wypisywał, że miały związek z wykonywaniem mandatu posła. Natomiast Poznański poseł Tadeusz Dziuba twierdzi, że wtedy spotykał się w Poznaniu z Dudą w celu konsultowania projektu nowelizacji kodeksu karnego (Duda przygotowywał i przedstawiał uzasadnienie tego projektu w sejmie). Ciekawostką jest to, że Duda na wykłady do Poznania jeździł wiele razy a na koszt Sejmu nocował tylko 6.

#duda #andrzejduda #polityka #4konserwy
Pobierz
źródło: comment_jfwoy9zDLozVn7SPTvFbgGQJHAk6mKwH.jpg
  • 5
@adi2131: zastanawia mnie też jedna rzecz - czy przypadkiem przed wyborami niektóre środowiska nie miały bólu dupy o to że Duda "blokuje" miejsce pracy wykładowcy na Uniwersytecie Poznańskim?

To w końcu "blokował" czy może - ze względu na wykonywanie mandatu posła w Warszawie - latał jednak na tej uczelni pracować?

edit: wygooglałem i wychodzi mi na to że blokował etat w Krakowie a nie Poznaniu. Nie było pytania :)
@adi2131: Nie chodzi o to, że 11 tysięcy tylko, że brał pieniądze na cele służbowe (i poświadczał to pisemnie) a wykorzystywał głównie do celów prywatnych.

Bo jak wolno 11 tyś tak przekręcić to dlaczego by nie 20 albo 50. A jak 50 tyś przekręcić to dlaczego by nie 100 albo 500.

@adi2131: Jak pisałem, nie znam szczegółów zarzutów, więc nie będę się wypowiadał co do ich zasadności.

Odnosiłem się do twojej linii obrony, która by sugerowała, że nawet jakby Duda coś tam to były tak małe kwoty za nocleg, że w sumie to nie warto sobie głowę zawracać.