Wpis z mikrobloga

@Marmite: a co gdy w przypadku naklepię naprawdę ciekawy i złożony dodatek + wykorzystuje połączenie z bazą czy czymś i nie chce by te dany były na wierzchu ? :> Ale najpierw to trzeba przejrzeć kod by zobaczyć że jest zabezpieczony :)
@anonim1133: owszem ale dalej są klucze widoczne i można je wykorzystać :) No ale mniejsza o to, mówimy i skrajnych przypadkach :)

BTW. Nie znacie jakiś "tutoriali" czy ogólnie artykułów na temat zmiany styli strony za pomocą JS'a ? Bo chce się wziąć za przerobienie wykopu a nawet nie wiem z czym to się je :|
@Erblej: Eeee i uważasz, że obfuskacja to dobry i wystarczający sposób na ochronę wrażliwych danych np. na polączenie z bazą? oO także tego :P

zmiana styli za pomocą JSa? To chyba pod DOM podpada, ale że na Wypoku jest jQuery to używaj jQuery.
@Marmite: nie twierdze że jest to wystarczające zabezpieczenie ale mniej dociekliwych od razu odrzuci :)

no wiem że jQuery używa, no nic ide szukać, przeglądać inne dodatki i może coś wymyślę.

@anonim1133: sam styl raczej nie wystarczy bo ubzdurałem sobie że będzie panel z opcjami tego motywu :)
@Erblej: No to manipulować elementami HTML możesz przez API DOM, z tym że jQuery znacznie ułatwia tę pracę. Robisz sobie jakieś elementy, zmieniasz je, potem ostylowujesz przez CSS i voila, masz zmienioną stronę.

nie twierdze że jest to wystarczające zabezpieczenie ale mniej dociekliwych od razu odrzuci :)


To nie zmienia faktu, że takie rozwiązanie zapewnia całe 0% bezpieczeństwa. A nawet 100% niebezpieczeństwa. Do komunikacji z bazą wystarczyłoby wykorzystać skrypty na Twoim