Wpis z mikrobloga

Mirki podróżujące autostradą #a4 trasą #tarnow - #krakow chciałbym was ostrzec przed feralnym punktem na tej trasie.
Jadąc z Tarnowa zaraz za zjazdem na Targowisko zobaczycie, że prowadzone są prace przy skarpie. Jest tam zrobione zwężenie i wyłączony z ruchu pas awaryjny. Mniej więcej w tym miejscu

Jakieś półtora miesiąca temu jadę sobie tą trasą i w powyżej wskazanym miejscu, wszystkie samochody zaczęły nagle hamować (pewnie ktoś wystraszył się zwężenia i nagle zaczął zmieniać pas), a że trochę się zagapiłem, i byłem zbyt blisko poprzedzającego samochodu to przywaliłem w poprzedzającego Mercedesa CLS 350, który zapewne miał również dużo lepsze hamulce. Koleś, którego stuknąłem był spoko, wymieniliśmy się numerami telefonów, on odjechał bo nic wielkiemu się nie stało, a ja niestety musiałem czekać na lawetę. Na szczęście mam AC więc generalnie rozeszło się po kościach.

3 tygodnie później gdy jechałem z bratem tą samą trasą pokazałem mu to miejsce. Kilka dni temu gdy rozmawiałem z nim powiedział, że ostatnio w tym samym miejscu widział jak 3 samochody zanotowały stłuczkę.

Wczoraj jadę wieczorem w tym samym miejscu 5 samochodów stoi na poboczu!

Dlatego drogie Mirki przede wszystkim uważajcie w tym miejscu.
Poza tym zachowujcie stosowny odstęp bo jak widzę z jaką odległością jadą niektórzy kierowcy na #autostrada to aż mi się słabo robi. A w takich przypadkach dosłownie chwila nieuwagi i tragedia gotowa.

#wypadek #kierowcy #samochody
  • 6
  • Odpowiedz
@Enricco: Potwierdzam, kilka razy widziałem tam auta na poboczu.
niby nic złego, a jednak jakaś panika u ludzi jest.
Ale to i tak nic przy miszczach na lewym i 90km/h, zwłaszcza na obwodnicy Krakowa.
  • Odpowiedz
Poza tym zachowujcie stosowny odstęp bo jak widzę z jaką odległością jadą niektórzy kierowcy na #autostrada to aż mi się słabo robi.


@Enricco: czasem jak mi jakiś genisz siądzie na zderzaku przy 120 to włącza mi się szatańska myśl, żeby przyhamować.
  • Odpowiedz
@pilot1123: albo jak wyprzedzasz lewym, jedziesz normalnie kolo 140kmh, a dojeżdża do ciebie jakiś w bmw, audi czy innym paserratti, lub pseudo sportowym aucie i mryga światłami BO ON MUSI #!$%@?Ć
  • Odpowiedz